To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Miłość na archiwalnych fotografiach

Miłość na archiwalnych fotografiach

Miejski Dom Kultury „Muflon” zaprasza mieszkanki i mieszkańców Jeleniej Góry, a szczególnie Sobieszowa, do wspólnego stworzenia wystawy fotograficznej pt. „I ślubuję Ci…”.

To będzie wyjątkowa wystawa fotografii ślubnych z rodzinnych albumów jeleniogórzan. Na wystawie zaprezentowane zostaną oryginalne i powiększone zdjęcia, które ukazują osobistą historię zamkniętą w jednym kadrze. Fotografie uzupełnione będą krótkimi opowieściami bohaterów lub ich rodzin.
Wystawa „I ślubuję Ci…” będzie formą spotkania, które pomoże obejrzeć się za siebie, zatrzymać, zatęsknić… To podróż w czasie i historii. To przywołanie wspomnień pięknych i radosnych, ale też i tych, które są trudne i niewygodne. To przywrócenie pamięci, która bez względu na wszystko jest wartościowa i fundamentalna. To historia, którą stworzymy dla siebie samych i przyszłych pokoleń – informują organizatorzy.
Do końca maja 2019, można przynosić do „Muflona” archiwalne ślubne zdjęcia, a nawet monidła. Zeskanowane fotografie zostaną wywołane, a udostępniający oryginały, po zamknięciu wystawy, będą mogli odebrać kopie na własność.
Do każdej fotografii należy dodać informację o tym, kogo ona przedstawia, datę i miejsce ślubu. Fotografie powinny być oprawione w ramki.
Otwarcie wystawy „I ślubuję Ci…” 19 czerwca 2019 (środa), godz. 17.00 w Galerii „Muflon” zainauguruje „II Festiwal Obrzędów – Miłość”.