Mickiewicz – Sudety 90:87

Jeleniogórzanie mieli pecha: przez większość czasu prowadzili kilkoma punktami, ale przespali początek czwartej kwarty. Katowiczanie odskoczyli na kilka punktów i nie oddali prowadzenia.

Przez większość meczu w Katowicach to jeleniogórzanie prowadzili. W 3. minucie było już 10:1. Zanosiło się na spokojne i łatwe zwycięstwo Sudetów. Zawodnicy Mickiewicza zdołali jednak wrócić do gry i doprowadzili do remisu po 14. Później mecz wyglądał mniej więcej tak, że jeleniogórzanie uzyskiwali kilkupunktową przewagę, potem rywale odrabiali straty. Tak było do końca trzeciej kwarty. Na początku tej decydującej Mickiewicz w ciągu 72 sekund zdobył 10 punktów z rzędu i z 61:63 wyszedł na prowadzenie 71:63. Na 8 sekund przed końcem przy stanie 90:87 dla Mickiewicza piłkę miały Sudety. Za 3 punkty rzucał Aleksander Raczek, ale piłka odbiła się od obręczy.

– Zabrakło skuteczności w rzutach spod kosza – przyznał trener A. Czekański. – Dochodziliśmy do pozycji rzutowych, ale po prostu nie szło.

Mickiewicz Katowice – Sudety Jelenia Góra 90:87 (16:18, 21:21, 24:24, 29:24)

Sudety: Czech 20, Wilusz 16, Ł. Niesobski 13, Kozak 12, Raczek 11, Minciel 7, Ostrowski 6, Drąg 2.