To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Zagrzmieć ma dzisiaj (13 czerwca) od godz. 13.00. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB informuje, że burzowo ma być do jutra (14.06) do godz. 3.00 w rejonie południowo-zachodniej Polski ,w tym także w Jeleniej Górze. Spodziewane są burze (lokalnie grad) i opady deszczu do 40 mm. Wiatr w porywach do 90 km/h.

Według prognozy podawanej przez Karkonoską Grupę GOPR dzisiaj w szczytowych partiach Karkonoszy temperatura wynosi 15,2°C. Wiatr wieje z kierunku południowo-wschodniego o prędkości 5m/sek.. Zachmurzenie małe,widzialność dobra ponad 50km.W ciągu dnia możliwe przelotne opady deszczu,burze. Szlaki po opadach mokre i śliskie. W niedzielę (14.06) ma być podobnie.

Portal Łowcy burz prognozuje, że na zachodzie, południowym zachodzie i południu kraju, zwłaszcza na terenach górskich i podgórskich późnym wieczorem i w pierwszej części nocy pojawi się sporo burz, które często będą przybierać charakter burz pulsacyjnych z gwałtownymi opadami deszczu i gradu o średnicy do ok. 3 cm oraz porywistym wiatrem (prędkość w porywach do ok. 80-90 km/h).

Na terenach górskich i podgórskich, zwłaszcza na południowym zachodzie Polski, mogą się pojawić trwalsze, prawie stacjonarne ośrodki burzowe przynoszące silne opady deszczu powodujące podtopienia. W nocy burze osłabną i zanikną.

Komentarze (7)

Co tam burze ,stan zachorowań na dziś podać.Rząd znów manipuluje?

Burze walki z rasizmem przewalają się przez Stany i kraje Zachodnie a u nas ? A uNas kandydat pan Duda sieje zament i poniżanie ludzi zwg. na orientację .Rok 1933 tak samo zaczynał.

W Głogówku wyżej wymieniony zwyzywał wczoraj Tuska od kłamców i tchórzy, po raz kolejny pokazał swoje oblicze prostaka, przemawiał jak Gomułka . Jakby drugim kandydatem był koń to miałby mój głos w takiej sytuacji.

Jest stanowczy i zdecydowany. I mówi jak jest. Czyli jest przeciwieństwem tego jak go opisujecie. Co jest z wami nie tak???

Hitler i Stalin też byli stanowczy i zdecydowani.

twoje odniesienia świadczą tylko o twoim głębokim upośledzeniu umysłowym. Tylko tyle....

A skoro on gada tak jak oni i to co oni, to z kim mam go kojarzyć, z Franciszkiem z Asyżu czy innymi demagogami żerującymi na społecznych kompleksach i urazach?

Kończyć z państwem klerykalnym!!
ak jak rozliczają się na zachodzie z kolonializmem tak samo u nas trzeba rozliczyć kler z przestępstw pedofilskich i finansowych . Rozliczyć za pańszczyznę toż to było niewolnictwo.
Polska brunatnieje pod rządami PISu.