To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Marek Torzewski i kobiety jego życia

Marek Torzewski i kobiety jego życia

25 października w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze wystąpi Marek Torzewski wraz z zespołem, chórem i kobietami swojego życia.

M. Torzewski jest znanym w świecie śpiewakiem operowym. Ma na koncie wiele sukcesów, m.in. jest laureatem międzynarodowego konkursu wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy w 1984 r., zyskał też uznanie polskiego resortu kultury i choćby ze strony Stowarzyszenia Mały Książę, które Torzewskiemu, jego żonie, aktorce i menedżerowi Barbarze Romanowicz-Torzewskiej oraz także uzdolnionej wokalnie ich córce Agacie przyznało honorowy tytuł Przyjaciela Małego Księcia za najlepszy wizerunek Polskiej Rodziny Artystycznej na świecie. Jako pierwszy polski artysta dał recital w Kwaterze Głównej NATO w Shepe, inaugurował też Międzynarodowy Rok Chopinowski w Belgii, gdzie od lat mieszka. Na stadionie Śląskim w Chorzowie jako pierwszy artysta w Polsce wykonał nasz hymn przed meczem Polska - Ukraina. A jego autorska piosenka „Do przodu, Polsko” była traktowana jako hymn polskiej reprezentacji.
W Jeleniej Górze Marek Torzewski wystąpi wraz z zespołem i chórem, na scenie zobaczymy także kobiety jego życia. Słuchacze usłyszą kompozycje z płyty Magnes Dusz, nie zabraknie też utworów z najnowszej płyty „L'Amore”. Zawiera ona największe, nieśmiertelne przeboje ze słonecznej Italii, śpiewane w Europie i na świecie już od kilkudziesięciu lat.
Koncert Marka Torzewskiego odbędzie się 25 października o godz. 20. w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Więcej szczegółów na plakacie.

 

Komentarze (4)

Przyjdę:)

Nie przyjdziecie bo wykupiłem wszystkie miejsca. Jestem burżujem i lubie sluchać dobrej muzy w ekskluzywnym towarzystwie, a wy bedziecie mi tylko przeszkadzać. Schleją się, naćpią i znów bedą morde drzeć pod sceną. Przyjde sam ze swoim przyjacielem z filipin.