
W grupie C do rywalizacji przystąpiło 17 zawodników i zawodniczek, którzy urodzili się w roku 2005 i są uczniami klas pierwszych szkół podstawowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, o zwycięstwie w turnieju zdecydowała ostatnia runda. Ostatnią partię wygrał zarówno Michał jak i zawodniczka naszego Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra Oliwia Kibiń. Oboje zgromadzili po 5 punktów i o tym kto zajmie pierwsze miejsce decydowała punktacja pomocnicza tzw. Buhcholza Średniego. Ta wypadła na korzyść gościa z Przemkowa, który - grając białymi - pokonał Oliwię w bezpośrednim pojedynku w 1-szej rundzie. Trzecie miejsce w grupie C zajęła Dominika Dzionek (4,5 pkt.), która jako jedyna pokonała zwycięzcę turnieju.
Kilku zawodników osiągnęło wyniki, pozwalające na uzyskanie wyższej kategorii szachowej. Od dziś „czwórką” mogą pochwalić się Oliwia Kibiń i Piotrek Filipowicz (2 miejsce wśród szachowych rycerzy), natomiast V kategorię uzyskała Ola Podrecka (3 najlepsza księżniczka szachowa). Wszyscy są zawodnikami jeleniogórskiego klubu. Trzecią lokatę wśrod chłopców zajął Dawid Głowala z KLS Piechowice. Serdeczne gratulacje.
Do rywalizacji w grupie D przystąpiły przedszkolaki z roczników 2006 i 2007. Podobnie jak w marcu zawody zdominowały szachowe księżniczki. Trzy pierwsze miejsca zajęły dziewczynki. Zwyciężczyni I tegorocznego turnieju Jagoda Romejko (Przedszkole Okrąglaczek) również i tym razem nie dała szans pozostałym zawodnikom. Nie przegrała żadnej partii, remisując tylko jedną. Do cyklu w klasyfikacji generalnej dopisze 5,5 pkt. Tuż za nią uplasowała się rewelacyjnie i niespodziewanie bardzo dobrze grająca Hania Adaszewska (SP 11 – zerówka), zdobywając 5,0 pkt. Miejmy nadzieję, że Hanka dobrze wykorzysta ten sukces i będzie dalej cieszyć się z zabawy, nauki i gry jaką prezentowała w ostatnich tygodniach na zajęciach w zerówce. Trzecie miejsce w turnieju zajęła księżniczka Zuzia Maciuszek (SP 2), która w swoim tempie systematycznie robi postępy.
Miejsca 4-6 przypadły szachowym rycerzom. Najlepszym wśród nich okazał się Igor Burda (4,0) z Miejskiego Przedszkola nr 13, drugi był Karol Nowik z Przedszkola Okrąglaczek a trzeci Ignacy Buczyński ze SP nr 10. Wszyscy zdobyli po 4,0 pkt. i o kolejności zdecydowała punktacja pomocnicza.
W turnieju nie wystartowała Kinga Strzała, która pojechała z mamą na Mistrzostwa Dolnego Śląska dzieci do lat 7 w szachach i je wygrała!
Szczegółowe wyniki można znaleźć w serwisie cyklu pod adresem:
http://jelonka.jgora.pl/turnieje/2013/mj/2/results.html
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...