To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Małgorzata Wasiucionek w Muzycznej Konstelacji

Małgorzata Wasiucionek w Muzycznej Konstelacji

To będzie wyjątkowe wydarzenie w lubomierskiej Galerii Za Miedzą. W sobotę 19 lipca, o godz. 18.13, klimatyczne wnętrze dawnej starej świątyni wypełni wspaniała muzyka i jej twórcy, czyli „KLASYKA NA GORĄCO”.

Na dobry początek niecodziennego spotkania z muzyką otwarcie wystawy fotografii „Muzyczna Konstelacja”, której autorem jest nasz redakcyjny kolega i gospodarz Galerii Za Miedzą – Daniel Antosik. Na blisko trzydziestu wielkoformatowych pracach błyszczeć będą prawdziwe gwiazdy polskiej sceny muzycznej – wybitni instrumentaliści i dyrygenci, którzy na przestrzeni ostatnich 10 lat koncertowali w Filharmonii Dolnośląskiej podczas słynnego festiwalu „Gwiazdy Promują”. Jedną ze sportretowanych postaci jest znakomita młoda skrzypaczka Małgorzata Wasiucionek, która tego samego wieczoru zagra na żywo specjalny recital dla lubomierskiej publiczności!

Wytrawnym jeleniogórskim melomanom postaci tej solistki nie trzeba przybliżać. Małgorzata Wasiucionek, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Romana Lasockiego, obecnie studentka Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Pierre`a Amoyala, edukację muzyczną rozpoczęła w Jeleniej Górze pod kierunkiem mgr Ludmiły Sołowiewicz. Jako solistka koncertowała z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą. Brała udział w licznych warsztatach i festiwalach muzyki kameralnej, pracując pod kierunkiem wybitnych artystów: Sadao Harady, Pameli Frank, Gavriela Lipkinda, Szymona Krzeszowca, Matsa Lidströma. Ostatnio, na przełomie czerwca i lipca tego roku, podczas międzynarodowych kursów “Seiji Ozawa Academy” w Szwajcarii, występowała w Victoria Hall w Genewie oraz w Théâtre des Champs-Élysées w Paryżu, grając w kwartecie i orkiestrze pod dyrekcją Seiji Ozawy. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, a także programu stypendialnego „Młoda Polska", programu „zDolny Śląsk” oraz innych stypendiów nadawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci i Bank Société Générale. Sobotni koncert w Lubomierzu będzie jej pierwszym solowym recitalem, jaki zagra w naszym regionie. W programie utwory: J.S. Bacha, E. Ysaya, N. Paganiniego, A. Piazzolli i G. Bacewicz.  

Komentarze (2)

brawo, pozdrowienia