To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Majówka oficjalnie

Majówka oficjalnie

Rozkład świąt w tegorocznym świątecznym, majowym weekendzie ułożył się wyjątkowo niekorzystnie dla wszystkich zmęczonych pracą i nękanych przesileniem zimowo-wiosennym. Niemal nie różni się od normalnego tygodnia. Gdyby nie pierwszomajowy piątek, nawet byśmy nie zauważyli, że w kalendarzu Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji.

Brak możliwości powszechnego nieróbstwa skutkuje też tym, że w porównaniu do lat ubiegłych oferta imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych jest znacznie uboższa. Niemniej chyba jednak każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet jeśli nie tuż obok domu, to dwa kroki dalej.
W te dni, a zwłaszcza Trzeciego Maja, ważniejsze od propozycji rekreacyjnych bywają dla wielu oficjalne uroczystości 224. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W porównaniu z ich pompą w latach poprzednich tegoroczne też należą do skromnych.

W Jeleniej Górze obchody ograniczą się do uroczystości na placu przed Kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego, w niedzielę 3 maja. O godz. 12:30 nastąpi tam podniesienie na maszt flagi Rzeczypospolitej Polskiej, odegranie hymnu państwowego i wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Potem nastąpi składanie wieńców i kwiatów pod pomnikiem „Niepodległość i Wolność”, a godz. 13.00 rozpocznie się Msza św. w Intencji Ojczyzny oraz koncert „Jelenia Góra - Wojciechowi Kilarowi” Chóru Kameralnego Collegium Musicum oraz chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki; w programie m. in.: kompozycja Jacka Glenca do słów Cypriana Kamila Norwida „Maryjo Królowo Aniołów”.

W Bolesławcu w sobotę, 2 maja, o godz. 12:00 na Rynku obchody Święta Flagi RP z udziałem 23. Śląskiego Pułku Artylerii. W niedzielę, 3 maja o godz. 13 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Msza św. w Intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii i Miejskiej Orkiestry Dętej. O godz. 16 w sali Forum koncert „Z pieśnią przez dzieje Polski”.
Oczywiście uroczystości trzeciomajowe odbędą się praktycznie w każdej miejscowości w regionie.

 

Komentarze (8)

Skoro pracy nie ma to po co Święto Pracy. Niech już rządzący nami będą konsekwentni i zlikwidują wreszcie to Święto. Będzie to kolejny sukces obrońców ludu spod znaku "s".

To nie wiesz że KK zawłaszczył sobie to świeto i teraz jest święto Robotnika Józefa /albo odwrotnie/ .

To nie wiesz że KK zawłaszczył sobie to świeto i teraz jest święto Robotnika Józefa /albo odwrotnie/ .

Ktoś może wie, kiedy w tym roku będzie Parada Rowerów?

Tak.

tak tak :) co za precyzyjna odpowiedź :D

Oficjalnie to nie wyłażę spod kołdry ! :) ...p...dziawka jak co roku ! ...ocieplenie klimatu w d..pę jeża ! :)

Siegneliscie dna: "Brak możliwości powszechnego nieróbstwa"
Kiedys Nowiny to bylo DZIENNIKARSTWO.Teraz portal to juz j.w.
Ale Jelonka byla pierwsza w takich tekstach. Tyle waszego.

Pytanie tylko, z czego ma zyc Karpacz, Szklarska jesli nie bedzie dni swiatecznych
p.s. jestem z jeleniej