To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Maja z Langiem szykują imprezę rowerową

Maja z Langiem szykują imprezę rowerową

Mistrzyni świata MTB Maja Włoszczowska nadal będzie promowała Jelenią Górę – potwierdził to dzisiaj prezydent Marcin Zawiła. Wspólnie z Czesławem Langiem zorganizują w mieście w czerwcu imprezę w ramach cyklu Grand Prix MTB. Niestety, nie ma na razie szans na powrót w nasz rejon prestiżowego Tour de Pologne.

- Dzisiaj spotkaliśmy się po raz pierwszy w celu omówienia planów na rok bieżący – mówił prezydent Marcin Zawiła. - Myślimy o kontynuacji przedsięwzięć rowerowych, które miały miejsce w ub. roku.

W dniach 4-5 czerwca odbędzie się w Jeleniej Górze impreza o nazwie „Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB”. To kontynuacja ubiegłorocznej imprezy. W tym roku zorganizuje ją Lang Team. Wyścig będzie zaliczany do cyklu Grand Prix MTB.

- W tym roku planujemy tylko 3 edycje Grand Prix MTB – powiedział Czesław Lang. - W Szczawnie, Nałęczowie i Jeleniej Górze. Tylko trzy, bo chcemy je zrobić na najwyższym światowym poziomie. Po to, by w przyszłości rozegrano tutaj zawody pucharu świata. Chcielibyśmy, żeby tak jak kibice jeżdżą na Małysza do Zakopanego, przyjeżdżali tutaj dla Mai Włoszczowskiej – powiedział Lang.

Sama Maja powiedziała, że jest zadowolona z kontynuacji współpracy z miastem. Zawody odbędą się, tak jak przed rokiem, na Paulinum. - To atrakcyjne miejsce, znajduje się zaledwie kilometr od centrum miasta – powiedziała. - Postaramy się trochę uatrakcyjnić trasę, zrobić kilka widowiskowych odcinków w okolicy startu i mety, by kibice, którzy tam są, zobaczyli kilka ciekawych fragmentów technicznych. Przyszłościowo będziemy rozmawiać z Karkonoskim Parkiem Narodowym, by przenieść imprezę w okolice zamku Chojnik.

 
Niestety, na razie są małe szanse na powrót Tour de Pologne do Jeleniej Góry. - Chcemy wrócić do tego tematu, dzisiaj nie zdążyliśmy o tym porozmawiać – mówi Lang. - Są takie propozycje, by w 2012 roku Tour de Pologne wystartował w Italii. Ten wyścig jest na tyle rozpoznawalny, że zgłaszają się różne państwa, zainteresowane współpracą. W tym roku ranga podniosła się jeszcze bardziej, gdyż od tego roku powstał jeden światowy kalendarz wyścigów i zmienił się sposób punktacji. Dotąd zawodnicy zdobywali punkty i one były naliczane na konto drużyny. Teraz punkty zostają przy zawodniku. Dlatego zawodnicy będą sami chcieli startować w Tour de Pologne, dlatego nie martwimy się o poziom sportowy.

Przyznał jednak, że w przyszłości powrót wyścigu w Karkonosze jest możliwy. - Kiedyś były narzekania, dlaczego znowu ten Karpacz i Karpacz – przyznał Czesław Lang. - Dzisiaj otrzymujemy wiele pytań od kibiców, kiedy wrócimy do Jeleniej Góry i Karpacza. Dlatego niewykluczone, że wrócimy do tych rozmów.

Na koniec Maja Włoszczowska przekazała prezydentowi antyramę z koszulką mistrza świata. W takiej samej Maja będzie ścigała się przez najbliższy sezon. - Ten tytuł mistrza świata to zasługa nie tylko moja, ale wszystkich osób, które mnie wspierały, także jeleniogórzan – powiedziała. W konferencji uczestniczył był kolarz Leszek Piasecki, który zdobył w karierze dwie takie koszulki. - Ona sama jedzie – mówił pół żartem, pół serio.

- Dziękuję, powiesimy ją w widocznym dla mieszkańców miejscu – przyznał M. Zawiła.

.

Maja z Langiem szykują imprezę rowerową
Maja z Langiem szykują imprezę rowerową
Maja z Langiem szykują imprezę rowerową

Komentarze (4)

A co na to radny "Bicykl" i środowisko rowerowe. Wdaje się w żenujący dyskurs na forum.Tak wspaniała Jeleniogórzanka a nie ma wsparcia cyklistów w plebiscycie "Człowieka Roku". Maja jest autentyczna apolityczna. Odnoszę wrażenie, że niektórzy uczestnicy i ich partie, traktują tegoroczny konkurs jak preludium do parlamentarnej kampanii wyborczej. Żenada.

Sorry - Winno być "bezradny" zamiast "radny".

Pani Maju, może warto się przejechać tymi ścieżkami, zanim zacznie się je reklamować. I proszę pomyśleć, że mają one być dostępne dla szerokiej rzeszy rowerzystów, a nie tylko dla osób wysportowanych jak pani.

A czy Prezydentowi Zawile starczy kasy na imprezy rowerowe???? On nie jest doktorem ekonomii, lecz jedynie historykiem sztuki!!! Jak zwykle tylko pajacuje!!! Facet, bierz się do roboty!!!!