To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Magnetyczny Adaś

Magnetyczny Adaś

Oglądali z babcią program w telewizji o rekordach Guinessa. Pokazali człowieka z największą ilością metalowych przedmiotów „przyklejonych” do ciała. Adaś nie wierzył, że człowiek może być magnesem, wziął łyżkę i przyłożył do klatki piersiowej. Trzymała się. I druga, i trzecia, i kolejne też...

Rodzice Adasia są zdziwieni, mama nawet trochę przerażona.
- Czy mu to jakoś nie zaszkodzi? Czy na zdrowiu się nie odbije? Ja się nawet tego trochę boję – mówi Edyta Konarzewska.

Adaś zdejmuje bluzę, mama przynosi z kuchni kilkanaście łyżek i łyżeczek. Jedną po drugiej chłopiec przykłada do klatki piersiowej i na głowę. Trzymają się. Adaś nie próbował przykładać jakiegoś większego przedmiotu. Mama przynosi duży, metalowy tłuczek do ziemniaków. I... też się trzyma. A później próba z monetami – dwu- i pięciogroszówki na czole.

Adaś mówi, że po takim „zabiegu” czuje się taki bardziej naładowany energią. Kolegom w szkole jeszcze się nie chwalił swoimi zdolnościami.

- Ale gdy jeździłem z rodzicami na wycieczki rowerowe w pobliżu linii energetycznych w Mikułowej, to czułem takie prądy przechodzące przeze mnie. I zawsze wtedy bolała mnie głowa, wracałem do domu osłabiony – opowiada jedenastolatek.

Po tym, jak Adaś odkrył swe magnetyczne zdolności, rodzice zastanawiają się, czy wtedy, gdy nie wiedział jeszcze o nich, te objawy po wycieczkach rowerowych w pobliżu linii energetycznych, nie były spowodowane właśnie tymi dziwnymi właściwościami dziecka.

- Bo na nas to w ogóle nie działało, nic nie czuliśmy – dodaje tato chłopca, Krzysztof.

Cały artykuł w najnowszych "Nowinach Jeleniogórskich" nr 43/09.
 

Magnetyczny Adaś
Magnetyczny Adaś
Magnetyczny Adaś
Magnetyczny Adaś
Magnetyczny Adaś

Komentarze (5)

.. chłopczyk podrosnie i ..*HOKUS POKUS będzie przyciągał do siebie
*fajne dziewczynki ! ~Anonimku ..zapomniałeś juz ..o *tym ? :evil:

Ciekawe, czy metale ciężkie też utrzymają się na dzielnym Adasiu. ;)

a to Ci ciekawostka !! :0 Pozdrawiam Adama.