To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Litania Projekt, czyli trąbka i jazz

Litania Projekt, czyli trąbka i jazz

Kanadyjski trębacz i kompozytor polskiego pochodzenia Jacques Kuba Séguin oraz jego Litania Projekt zabrzmią w środę, 15 kwietnia, o 19.00 w klubie Kwadrat Jeleniogórskiego Centrum Kultury.  

Od 2012 roku, kiedy otrzymał nagrodę Odkrycie Roku kanadyjskiego radia i telewizji Jacques Kuba Séguin cieszy się rosnącą z każdym rokiem popularnością. Jego wielostronne zainteresowania i chętne podejmowanie nowych wyzwań powodują, że pasjonuje go praca nad dźwiękiem w wielu odmianach. Ze swoją grupą ODD LOT sięga do wschodnioeuropejskiej ludowej melodyjności, nasączając ją jazzem i muzyką elektroniczną. W formacji Litania Projekt z Seguin wiąże neoklasyczny jazz amerykański z pogłosem północnoeuropejskich fascynacji. W Montrealu, w którym się urodził, i z którego czerpie jego wieloetniczny koloryt, znany jest jako trębacz łączący liryzm z awangardą. Nieustannie odwołuje się przy tym do swych polskich korzeni. Jego styl dojrzewał przez wieloletnią współpracę z Cirque du Soleil oraz bogaty wachlarz doświadczeń zawodowych rozpiętych popu do muzyki klasycznej. Stąd też jego zdolności do mieszania stylów i mistrzostwa improwizacji. W formacji Litania Projekt Séguin Stawia na własny, oryginalny dźwięk trąbki. Dla słuchacza jest to okazja do odkrycia jazzu oscylującego między współczesnością i tradycją.

Muzyczną formację, która 15 kwietnia zagra w Jeleniej Górze tworzą: Jacques Kuba Séguin (trąbka), Jonathan Cayer (piano), Frederic Alarie (bass) i Martin Auguste (perkusja).

Koncert oraganizują wspólnie Osiedlowy Dom Kultury i Jeleniogórskie Centrum Kultury. Wejściówki w cenie 10 zł do kupienia w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu.