To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lis Witalis na Dzień Dziecka. Rozdajemy wejściówki!

Lis Witalis na Dzień Dziecka. Rozdajemy wejściówki!

Jeleniogórski Teatr im. C.K. Norwida zaprasza na Dzień Dziecka z lisem Witalisem. 1, 2 i 3 czerwca o godz. 17.00, na secnie przy uli Krótkiej 3 prezentowany będzie spektakl najnowszy dla dzieci "Szelmostwa lisa Witalisa" w specjalnej,świątecznej oprawie. Dla najmłodszych widzów przygotowano dodatkowe atrakcje – konkurs i spotkanie z lisem, czyli możliwość poznania bohaterów spektaklu oraz zrobienia sobie zdjęcia z nimi.

Wiersze Jana Brzechwy towarzyszą nam od dzieciństwa.  Dzięki charakterystycznym postaciom, dowcipnemu językowi, a zwłaszcza przenikliwości autora, jego dzieła są znane i lubiane wśród małych i dużych. Obok takich kultowych utworów jak „Akademia Pana Kleksa” czy „Pchła Szachrajka”, do szerokiej wyobraźni przenikają też „Szelmostwa Lisa Witalisa”. Jak podpowiada już tytuł bajki, jej główny bohater to typ spod ciemnej gwiazdy. Taki, który dla swoich celów potrafi rozczulić, zagrać ofiarę, wzbudzić zaufanie. W efekcie kombinacji i krętactwa zostaje wybrany na prezydenta lasu, ale oszukane zwierzęta z Wilkiem na czele próbują go tej funkcji pozbawić.  Z jakim skutkiem przekonamy się podczas spektaklu, który będzie nie tylko zabawą ze słowem, ale też z… instrumentami. W naszej inscenizacji aktorzy tworzą muzykę na żywo wykorzystując m.in. perkusję, pałki, deski, bębny, kołatki, gwizdki i inne „przeszkadzajki”. Ich działania współgrają  z muzycznością wiersza  podkreślając jego ważne przesłanie. Jeśli chcemy żyć w lepszym świecie kierujmy się rozumem, wrażliwością społeczną, szacunkiem dla innych. To one są kluczem do harmonii i poczucia sprawiedliwości – takimi słowami do obejrzenia godzinnego przedstawienia zachęcają jego twórcy.
Więcje na temat spektaklu w publikacji do której odnośnik znajduje się poniżej.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy pięć dwuosobowych wejściówek na spektakle Teatru Norwida przygotowane z okazji Dnia Dziecka. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w najbliższą środę, 30 maja, po godz 13.00. Warunkiem odbioru wejściówek jest posiadanie aktiualnego wydania "Nowin Jeleniogórskich". Zapraszamy!  

TN - Szelmostwa lisa Witalisa Fot Bartek Warzecha (1).jpg
TN - Szelmostwa lisa Witalisa Fot Bartek Warzecha (2).jpg
TN - Szelmostwa lisa Witalisa Fot Bartek Warzecha (3).jpg
TN - Szelmostwa lisa Witalisa Fot Bartek Warzecha (4).jpg
TN - Szelmostwa lisa Witalisa Fot (6) Dzień Dziecka.png
TN - Szelmostwa lisa Witalisa  (5) plakat.jpg