To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Letnie Kino Plenerowe na jeleniogórskim rynku

Letnie Kino Plenerowe na jeleniogórskim rynku

W sierpniu na placu Ratuszowym działać będzie Letnie Kino Plenerowe zorganizowane przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Ciekawe filmy oglądać będzie można za darmo. Projekcje zaplanowane są na 3, 4, 10 i 11 sierpnia. Wszystkie seanse rozpoczynać się będą o godz. 21.30. Dla widzów przewidzianych jest 200 miejsc siedzących.

Na początek 3 sierpnia „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, z Jakubem Gierszałem w roli głównej. Film opowiada o życiu Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności, pokonania nałogu narkomanii, został mistrzem świata w podwójnym triatlonie.

4 sierpnia projekcja filmu "Dzikie historie". Jest to komedia o spokojnych zazwyczaj ludziach, którym nagle puszczają nerwy. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze.

10 sierpnia w kinie plenerowym na placu Ratuszowym zaplanowano pokaz filmu „Komuna”. Akcja filmu dzieje się w Danii w latach siedemdziesiątych. Główna bohaterka „Komuny”, Anna, postanawia zerwać z dotychczasowym nudnym, mieszczańskim życiem. Proponuje mężowi eksperyment, stworzenie w odziedziczonej w spadku wielkiej willi wspólnoty z nieznanymi do tej pory ludźmi. Członkowie hippiowskiej komuny wspólnie gotują, jedzą, budzą się i zasypiają. Trwałość grupy wystawiona zostanie na próbę, gdy mąż Anny zaproponuje wciągnięcie do komuny młodej dziewczyny, w której się zakochał.

Na zakończenie Letniego Kina Plenerowego 11 sierpnia pokaz filmu „Excentrycy - czyli po słonecznej stronie ulicy” w reż. Janusza Majewskiego. Obsada: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Marian Dziędziel. U schyłku lat pięćdziesiątych do Polski wraca z Anglii Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band.