To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kto jest gnidą pod Szrenicą

Kto jest gnidą pod Szrenicą

Były przewodniczący Rady Miasta Szklarskiej Poręby Andrzej Kusztal wysłał do zastępcy burmistrza Zbigniewa Brożka takiego smsa: „Wygląda na to, że gnida zasługuje na potraktowanie adekwatne do jej psychopatycznych wyczynów”. Parę dni wcześniej A. Kusztal został wezwany przez burmistrza do zapłaty 240 zł.

Zbigniew Brożek pyta: - Nie wiem, kogo pan Kusztal miał na myśli: mnie, czy siebie?

Andrzej Kusztal twierdzi, że to, co napisał w smsie, było jego luźną filozoficzną konstatacją pewnych przemyśleń natury generalnej. Zapewnia, że sms nie miał związku z wezwaniem do zapłaty.

Aby wyjaśnić tło stosunków byłego szefa rady i zastępcy burmistrza, trzeba cofnąć się do okresu przed styczniowym referendum w sprawie odwołania Rady Miasta w Szklarskiej Porębie. Andrzej Kusztal pozwolił sobie na krytykę obecnych władz.

- To było w wywiadzie dla jednej z lokalnych gazet – wspomina. - Dziennikarze pytał, a ja odpowiadałem. Zgodnie z prawdą.

Krytyka zabolała szefów miasta. Postanowiły udowodnić, że rada pod przewodnictwem pana Kusztala naruszyła prawo.

Chodzi o uchwałę w sprawie stawek za wodę i ścieki w 2005 roku. Rada ma prawo zatwierdzić lub odrzucić propozycję stawek, jaką przedkłada przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne. Nie ma prawa ich zmieniać, a tak właśnie stało się wówczas w Szklarskiej Porębie. Radni uchwalili stawki zgodne z propozycją ówczesnego przewodniczącego rady, Andrzeja Kusztala.

Aby być pewnym, że Rada Miasta z przewodniczącym Kusztalem na czele, naruszyła prawo, obecne władze miasta skierowały sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu. Sąd wydał wyrok, w którym potwierdził, że radni w 2005 złamali przepisy.

Podjęta wtedy uchwała w sprawie stawek za wodę i ścieki nie została uchylona przez sąd z powodu przedawnienia (minął ponad rok). Trudno byłoby ją też uchylić z powodów praktycznych – po czterech latach praktycznie nie miałoby to sensu.

- Gdy została przegłosowana, nadzór wojewody jej nie uchylił – podkreśla Andrzej Kusztal. - Nie skarżyli się na nią mieszkańcy ani nikt inny. Po latach natomiast zajęły się tym obecne władze...

Koszty swojego postępowania Wojewódzki Sąd Administracyjny wyliczył na 240 złotych. To właśnie ta kwota, której burmistrz Wichniak, powołując się na „podstawy moralne”, zażądał od Andrzeja Kusztala.

Dlaczego władze tracą czas na odgrzebywanie starej sprawy? Mają żal do Andrzeja Kusztala, że podały mu rękę, a on okazał się nielojalny. Dzięki władzom miasta były szef rady został bowiem wiceprezesem międzygminnej spółki Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji, z pensją około 8 tys. zł brutto miesięcznie. Szefowie Szklarskiej Poręby mieli nadzieję, że Andrzej Kusztal przypilnuje w KSWiK interesów Szklarskiej Poręby (KSWiK prowadzi na terenie miasta ogromne inwestycje).

Były szef rady rozczarował jednak swoich mocodawców. Szybko złożył rezygnację ze stanowiska wiceprezesa i poszedł na zwolnienie lekarskie. Co gorsza, krytykował władze miasta przed referendum. Dziś pobiera świadczenie rehabilitacyjne.

Kiedyś Zbigniew Brożek i Andrzej Kusztal szli ramię w ramię. Pracowali razem w Urzędzie Miasta w Szklarskiej Porębie, i to w trudnym okresie, przed referendum w 1997 roku. Kusztal był burmistrzem, a Brożek sekretarzem. Pierwszy został odwołany w referendum, drugi pozostał sekretarzem, potem opuścił miasto pod Szrenicą. Wrócił do niego po ostatnich wyborach samorządowych na stanowisko zastępcy burmistrza.

Komentarze (33)

"Andrzej Kusztal twierdzi, że to, co napisał w smsie, było jego luźną filozoficzną konstatacją pewnych przemyśleń natury generalnej. Zapewnia, że sms nie miał związku z wezwaniem do zapłaty."

żałosne

Nie nazywam się Brożek...chłe chłe chłe
A co ? Nazywasz się gnida ?

GNIDA = Bro...sami wiecie

Szklarska Poręba ma ogromne mozliwości rozwoju! Duzo lepsze niż inne miejscowości w Karkonoszach! Niestety od 1990 roku nie wykorzystuje tej szansy! Cały czas toczy się tam walka wszystkich ze wszystkimi. Cały czas jakaś "grupa interesów" udowadnia, że inna jest do niczego ale oni to... Przy tym inne gminy karkonoskie mając za nic!!!
Ciekawe czy dojdzie do takiego momentu aby mieszkancy karkonoskich kurortów wybrali takich swoich przedstawicieli którzy zrozumieliby że tylko we wspólnym działaniu dochodzi się do sukcesów!!!

cos w tym jest Panie Kaziu :)

cień napisał:
Słuchaj Panie Łotr Jerzewicz i koledzy
- jesteście żałośni.
Wasze teksty na pewno nie spowodują, że Wichniak odwoła Brożka. A ten wam, jeszcze nie raz życie uprzykrzy., Pensjonaty czas opuszczać. A Brożek przypilnuje, abyście zrobili to w terminie i wyliczy wszystkie wasze nakłady. Bójcie się go. Po latach rozkradania miasta, macie tak brudne paznokcie, że macie powody sie jego obawiać. Oj macie.

I wszystko na ten temat

Brawo Andrzej Kusztal !
Żądanie zwrotu 240 zł za koszty postępowania przed WSA we Wocławiu od byłego przewodniczącego rady miejskiej wskazuje, że Pan Brożek nie tylko nie zna prawa, lecz świdczy o jego szeroko znanej złośliwości i poczucia wszechwładzy. Obaj Panowie znają się bardzo dobrze od lat, więc spostrzeżenia Pana Andrzeja Kusztala są zapewne przemyślane.
Panie Brożek lepiej niech Pan wróci do szpitala,dzięki Panu starostwo powiatowe w Lwówku Śląskim przez lata będzie się borykać z problemami finansowymi.

Anonimowy napisał:

...a Brożek jest po prawie administracyjnym, wykłada na uczelni i pracował w Samorządowym Kolegium Odwoławczym - fachowiec pełną gębą.

I czy to nie jest skandal, ze byly eSBek wykalda na jekiejs uczelni?! To pierw bronil komunizmu, a teraz naucza demokracji?! Jak to szybciutko mozna zmienic barwy. Tak jak zeszta jak szybciutko "wielcy opozycjonisci" bronia "biednego eSBeka". Czyzbyscie juz tak bardzo sie wszyscy umoczyli, ze dmuchacie w jedna trabe?

"Fachowiec pelna geba"- od zadluzania nalezalo by dodac! Zadluzy juz raz miasto, szpital we Lwowku tez padl-fachowiec ze hoho!!!

A skad ty tak dobrze wiesz z jakiego powodu Brozek pchal sie do SB i z jakiego powodu z niej odszedl?

Z rezsta widac, ze Bozek strych metod eSBeckich nie zapomnial...(j.w. w tekscie)

Faktem jest, ze wiceburmistrzem Szklarskiej Poreby jest byly eSBek z bardzo mechlana przeszloscia i kazdy w powiecie powninen o tym wiedziec.

"Kto jest gnidą pod Szrenicą?" -odpowiedź jest prosta- otóż tak jak mówi stare polskie przysłowie "każdy mierzy w\g własnej miary" :cheer:

Ciekawe informacje o panu burmistrzu Brożku wyczytałem na forum http://www.szklarska.org/viewtopic.php?t=786 . Zastanawiające czy byly funkcjonariusz SB moze pełnić funkcję burmistrza Szklarskiej Poręby ???

Według forum http://www.szklarska.org/viewtopic.php?t=786 pan Zbigniew Brożek był funkcjonariuszen SB ???

I o to odezwała się pierwsza gnida Szklarskiej Poręby.

Szkl.P. napisał:
Według forum http://www.szklarska.org/viewtopic.php?t=786 pan Zbigniew Brożek był funkcjonariuszen SB ???

No i okazało się, że największą gnidą pod Szrenicą jest emerytowany esbek, który wraz ze swoimi synami rozpoczął całą tą esbecką awanturę.

Zabawne, że UBek (ten wpisujący się poniżej) coś zarzuca Brożkowi.

eh slabo sie czlowiekowi robi ,gdy ludzie (wichniak & co. ) ktorzy tak kiedys najezdzali na bylych SBekow ,tak płomiennie teraz bronią SBka Brożka ,tylko i dlatego że to SWÓJ sbek ....

sami sobie wystawiają ocenę...

Jaka jest różnica między byłym SB-ekiem Jerzym Łotarewiczem (ex kandydatem na burmistrza), a byłym SB-ekiem Zbigniewem Brożkiem?
Ten pierwszy sam się pchał na funkcję publiczną, temu drugiemu zaproponowano pracę - został wynajęty.
O wykształceniu i doświadczeniu samorządowym Łotarewicza trudno coś powiedzieć, a Brożek jest po prawie administracyjnym, wykłada na uczelni i pracował w Samorządowym Kolegium Odwoławczym - fachowiec pełną gębą.
Ten pierwszy Jerzy Łotarewicz całe swoje zawodowe życie spędził w SB a ze służbą rozstał się bo przeszedł na emeryturę, a ten drugi Zbigniew Brożek pracował tam 10 miesięcy i odszedł na własną prośbę.

co by nie mowic o jednym czy drugim to obaj byli SBkami ,a to czy bylo to 10 miesiecy czy 10 lat nie ma absolutnie zadnego znaczena.
A jezeli Brożkowi zaproponowano prace wiceburmistza to wydaje mi sie ze powinno sie poinformowac mieszkancow Szklarskiej ze jest on bylym SBkiem ,czego nie zrobiono a sprawe zatajono.

Sam fakt ze facet jest w archiwach IPN jako byly funkcjonariusz SB a teraz pelni funkcje wice burmistrza jest skandalem .

Słuchaj Panie Łotr Jerzewicz i koledzy
- jesteście żałośni.
Wasze teksty na pewno nie spowodują, że Wichniak odwoła Brożka. A ten wam, jeszcze nie raz życie uprzykrzy., Pensjonaty czas opuszczać. A Brożek przypilnuje, abyście zrobili to w terminie i wyliczy wszystkie wasze nakłady. Bójcie się go. Po latach rozkradania miasta, macie tak brudne paznokcie, że macie powody sie jego obawiać. Oj macie.

z Brożka to taki "uprzykrzacz życia" jak z d*** trąbka :-D
Sbek to Sbek , najważniejsze że ludzie w Szklarskiej teraz wiedzą co zostało zatajone.

Wiesz co, jesteś żałosnym psem. Gnidą absolutną. Wszedłem na tą twoją stronę parszywy tchórzu. Szkoda, że w realu nie jesteś taki odważny. Czego się boisz kanalio? Że cię ludzie wyśmieją, jak podczas refernedum. Bydle - to zwierze z godnością. Ty jesteś smrodem.
P.S. Nie nazywam się Brożek. Po prostu wszedłem na tą stronę i mnie zemdliło.

..Czy po przecietnym mezczyznie mozna sie spodziewac..czegos LEPSZEGO??.

..c.d.."Gnida" to komplement..dla MEZCZYZNY !.

Po tym jak okazało się że Brożek służył w SB (wiernie) i był skazany prawomocnym wyrokiem za znęcanie się nad żoną, odpowiedź na pytanie postawione w tytule zaczyna być jednoznaczne B)

..a *Fajny Redaktor Kosiorowski "udokumentował" to gadanie męzczyzny z ..*gnidą!
~OJEJ ...oby *on się nie zarazł ..tym "owadem"! :dry:

Kotecki. Czy ty się leczysz?

Gnida i esbek (E-SBeusz) to pojecia równoznaczne :lol:

No nie tylko według forum ale zwłaszczxa według IPN i Komisji ds. Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu

Niestety Brożek już to ma ...w życiorysie

Leczyć to chyba trzeba Brożka ??????

I kotusia. Podobno podaje się za redaktora. To już parkingowym nie jest? Z parkingu podarowanego przez od Romka Kwaśnickiego zrezygnował. Taki biznes! No i ten darmowy internet na korytarzu w Krus.

Z okazji niedawnych urodzin okolicznościowy wierszyk : pierdzi dinozaur pierdzi z d*** mu się kurzy niech nam żyje Brożek jak najdłużyj....i jak najdalej od Szklarskiej

Brożek to Kanalia.Doprowadził do samobójstwa swoją żonę.Odeszły od niego dzieci oraz kolejne naiwne kobiety z dziećmi.Chory umysłowo esbek.Oby już nigdy nie dostał pracy w Polsce.A Wichniaka i Sokoliński (nieuki)tak długo trzymali Go w Urzędzie.