To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kto Człowiekiem Roku 2017? Czekamy na kandydatury

Laureaci ubiegłorocznych plebiscytów na Człowieka Roku oraz Sportowca i Trenera Roku. Fot. STOB

Już za niecałe dwa miesiące poznamy 27. zwycięzcę  wyborów „Człowieka Roku Nowin Jeleniogórskich”, który zostanie uhonorowany nagrodą „Kryształu Górskiego”. Przypomnijmy, że w ostatniej edycji zwyciężyła Regina Chrześcijańska. Do kogo trafi to wyróżnienie pod koniec stycznia 2018, kiedy to zaplanowana jest Gala Nowin Jeleniogórskich?

Kogo szukamy? Ludzi, mieszkańców naszego regionu, którzy wyróżniają się z tłumu. Ludzi z charyzmą, pasją, liderów swoich lokalnych społeczności, działających na rzecz innych. Zarażających swoją dobrą energią wszystkich naokoło, inspirujących innych do aktywności.

Człowiekiem Roku może zostać działacz społeczny, lekarz, prawnik, nauczyciel, ksiądz, menadżer a nawet osoba nie będąca aktywna zawodowo. Ma się jednak wyróżniać w swoim regionie. Przywracać wiarę w ideały i sens działania. Symbolem tych wyborów jest Kryształ Górski czyli nagroda główna. Minerał szlachetny, piekny, przyciągający uwagę i zachwyt innych. Kumulujący i oddający dobrą energię – skarb naszego regionu.

Teraz jest czas na zgłoszenia kandydatów. Jeżeli zgłoszenia chce dokonać pojedyncza osoba, powinna ona przekonać do tego dodatkowych dziewięć osób, tak aby pod zgłoszeniem widniało dziesięć podpisów (imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny)- co nie powinno być zbytnim utrudnieniem, kiedy dotyczy ono prawdziwego lidera danego środowiska. Kandydatów mogą także zgłaszać reprezentanci organizacji, fundacji, stowarzyszeń, samorządów, zgromadzeń religijnych. O wskazanie swoich faworytów zostaną poproszeni także nasi laureaci z poprzednich lat.

Uwaga! Nie zgłaszamy finalistów wyborów z ubiegłego roku. Mogą za to startować finaliści z poprzednich edycji, którym nie udało się zdobyć Kryształu Górskiego. Prosimy także nie zgłaszać osób, które w poprzednich latach otrzymali tytuł „Człowieka Roku Nowin Jeleniogórskich”.

Na zgłoszenia czekamy jedynie do 26 grudnia, tak więc czasu jest niewiele.

Komentarze (4)

Oby to nie wyszło tzw towarzystwo wzajemnej adoracji

W tym roku nikt nie zasługuje na to miano!

No dobra. Mówcie kto wygra, bo szkoda mi czasu.

Ja zglaszam nasza soltysowa na Człowieka Roku AGNIESZKĘ KARABAN