To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Plebiscyt na Sportowca i Trenera 2017 roku rozpoczęty

Najpopularniejsi sportowcy 2016 r.

Już po raz 43. ogłaszamy redakcyjny plebiscyt na najpopularniejszych, lub jak chcą inni najlepszych, sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego. Ta forma środowiskowego uhonorowania za sukcesy na arenach krajowych oraz w zawodach rangi europejskiej i światowej wzbudza ogromne zainteresowanie i wywołuje spore emocje kibiców – Czytelników „Nowin Jeleniogórskich”.

Na początek zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania pretendentów w obu kategoriach. Na propozycje od sekcji, klubów, związków i stowarzyszeń sportowych oraz od kibiców czekamy pod internetowym adresem stob@nj24.pl. Kandydatury do miana NAJ można też dostarczać do jeleniogórskiej siedziby redakcji „NJ” przy ulicy M. Skłodowskiej – Curie 13. Prosimy o krótkie uzasadnienie wyboru zawodnika lub zawodniczki (wyłącznie osoby pełnoletniej) i szkoleniowca. Zgłoszonych pretendentów będziemy prezentować w kolejnych numerach „NJ” i na portalu www.nj24.pl.

Na nominowanych w plebiscycie mistrzów sportu i ich trenerów tradycyjnie należy głosować za pomocą gazetowych kuponów z „NJ” z datą ważności i sms-ów. Ważna jest zmiana przy głosowaniu. Za wytypowanie na „Nowinowym” kuponie kandydat otrzyma dwa punkty, za sms jeden punkt. Podczas zaplanowanej w końcu stycznia 2018 roku uroczystej Gali „Nowin Jeleniogórskich” ulubieńcy kibiców z obu plebiscytowych kategorii otrzymają nagrody i upominki.

Wkrótce podamy nazwiska pierwszych zgłoszonych sportowców i trenerów. Swoich faworytów opisał już wierny Czytelnik „NJ” i zaprzysięgły od ponad pół wieku, jak o sobie mówi, kibic sportowy Edward Michalczyk z Raciborowic Górnych. Ośmiu najlepszych polskich saneczkarzy lodowych z klubów Karkonosze i Śnieżka, w tym olimpijczyków z kadry Pjongczang 2018 oraz czterech szkoleniowców zgłosił Przemysław Pochłód. Mamy też pretendentów ze sportów walki i kobiecej piłki ręcznej. Czekamy na następne zgłoszenia.     

 

UWAGA!

Z winy operatora przy głosowaniu smsowym w plebiscycie na Człowieka Roku, Sportowca i Trenera Roku mogą wystąpić trudności z przesłaniem smsów. Dlatego uruchomiliśmy dodatkowy numer 7255 na który także można oddawać głosy. Prefiksy kandydatów dla obu tych numerów: 7255 i 72150, pozostają bez zmian. Przypomnijmy, że w głosowaniu na Człowieka Roku prefiks to: CR (oraz numer kandydata); w głosowaniu na Trenera Roku: TR (oraz numer kandydata) a w głosowaniu na Sportowca Roku: SP (oraz numer kandydata).
Głosy zliczane będą z tych dwóch numerów i wszystkie będą tak samo ważne. Za powstałe niedogodności przepraszamy.