To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Księżyc na wyciągnięcie ręki

Księżyc na wyciągnięcie ręki

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie zaprasza na promocję najnowszej książki Henryka Wańka pt. Jak JohannesKepler jadąc do Żagania na Śląsku zahaczył o księżyc”. To już w najbliższy piątek (7 sierpnia) o godz. 17.

„Nie sądzę, by ktoś uwierzył, że to takie proste – Siup! – i już jesteś na księżycu.Owszem, w marzeniach, fantazjach, baśniach i bajkach, co raz tak się mówi. Gdzieś między złotym osłem a śpiącym rycerzem, księżycowe wyprawy są równie niemądre jak samonakrywający się stolik. Kto uwierzy?
A jednak musiałem – nie pierwszy i nie ostatni – uznać swoja pomyłkę, choć w sumie nie tak wielką. W każdym razie podróż na księżyc, jaką urządziłem cudakowi, co go do mojego domu licho przyniosło, wypadł nader pomyślnie. I taki właściwie byłby koniec tej opowieści. Ale gdzie jest jej początek? Tego właśnie nie umiem ustalić. Muszę więc sięgnąć do pamięci najgłębiej, jak tylko się da. Może tam będzie?” – to fragment książki.
Henryk Waniek to autor około 20 książek, m.in. Finis Silesiae, Hermes w Górach Śląskich, Inny Hermes, Opis podróży mistycznej z Oświęcimia do Zgorzelca 1257-1957, Pitagoras na trawie, Dziady berlińskie, Wyprzedaż duchów, Sprawa Hermesa. Był wielokrotnie nagradzany za swą twórczość.
Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (7 sierpnia, o godz. 17.) w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie (ul. 11 Listopada 23).