To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ksiądz nie wpuścił rezydenta

Ksiądz nie wpuścił rezydenta

Nie kończą się nieporozumienia na linii ksiądz – parafianie w Maciejowej. Jak informują parafianie, nowy proboszcz nie wpuścił poprzednika na plebanię.

Były proboszcz nie mieszka już w Jeleniej Górze, przyjechał kilka dni temu na planowaną operację biodra. – Zgodnie z obietnicą daną w obecności bp Marka ks.Krzystek miał mu udostępnić pokój na plebanii – piszą parafianie. – Niestety mimo wcześniejszego doprecyzowania dnia i godziny przyjazdu ks. Augustyna nie został on wpuszczony na teren plebanii.

 

O nowym proboszczu pisaliśmy niedawno na łamach „Nowin Jeleniogórskich”. Parafianie mają mu za złe, że za wszystko chce pieniędzy. Według nich, ksiądz Grzegorz Krzystek wycenia nawet sakramenty. W Maciejowej był niedawno biskup Marek Mendyk, ale nie załagodził sporu. W efekcie niektórzy rodzice przenieśli się do innej parafii. – Moje dziecko jeździ do parafii na Zabobrzu i tam przygotowuje się do komunii – powiedziała nam pani Iwona. Podobnie postąpiło także kilkoro innych rodziców.

Komentarze (107)

Księdzu parafianie dziękują poprzez dawanie drobnych groszy za mszę. Skutkuje:)

KOMPLETNIE NIC NIE DAWAC!

Na Zabobrzu kościele pw.Św.Jana Apostoła i Ewangelisty też jest cennik za posługę, jak moja szwagierka zmarła i szwagier nie miał grosza na pochówek, to księdza nie interesowało skąd weźmie pieniądze. Pojechałam do księdza i przedstawiłam trudną sytuację finansową, że się wykosztowali na leczenie, że rodzina od jakiegoś czasu pomagała nawet w kupowaniu żywności, ksiądz stwierdził, że jest cennik i od tego nie ma ustępstw. To ja pytam czy księża biorą za posługę kapłańską czy za usługę?, bo wszędzie koszą równo.

czy wierzy w Boga?

Moim skromnym zdaniem, to już nie dawno przestał być kościół, to jest przedsiębiorstwo usługowe, a Księża to Biznesmen, nie wiem co o tym sądzić?, ale jak by tak głębiej nad tym się zastanowić, to na to wychodzi że to jeden wielki blef o Jezusie, Bogu i tym wiecznym raju oraz piekle, spytacie dlaczego tak sądzę?, a no dlatego że jak by to była prawda, to Który Ksiądz by tak postępował, jak by Wiedział że za Swoje postępo9wanie spotka go na tamtym świecie wieczne potępienie?, myślę że Żaden by nie popełniał ani jednego przewinienia, a jak wiedzą że to wszystko bujda to czego mają się bać?.

Co za brednie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
przejżcie na oczy !!!!!!!! A nie tak dobre SERCE obrażać ale ksiądz Grzegorz się nie gniewa czy Wy wiecie jaki to ból !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I mnie boli nie pozwolę NIKOMU bydlakowi szatanowi skrzywdzić serce które KOCHAM !!!!!!!!!!!!!!! A jak się nie zmienicie to czeka WAS potępienie ! Lepiej nawróćcie się i ogarnijcie !!!!!!! Co za bóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóól :(

Co za brednie
przejście na oczy A nie tak dobre SERCE obrażać ale ksiądz Grzegorz się nie gniewa czy Wy wiecie jaki to ból I mnie boli nie pozwolę NIKOMU bydlakowi szatanowi skrzywdzić serce które KOCHAM A jak się nie zmienicie to czeka WAS potępienie ! Lepiej nawróćcie się i ogarnijcie !!!!!!! Co za ból :(

Co za brednie
przejście na oczy A nie tak dobre SERCE obrażać ale ksiądz Grzegorz się nie gniewa czy Wy wiecie jaki to ból I mnie boli nie pozwolę NIKOMU bydlakowi szatanowi skrzywdzić serce które KOCHAM A jak się nie zmienicie to czeka WAS potępienie ! Lepiej nawróćcie się i ogarnijcie Co za ból

a ja myślałam, że takie rzeczy to tylko w Karpnikach...... jak widać czarni rządy maja swoje... żenada

Czytając o księdzu nie mogę uwierzyć, jak ludzie się zmieniają. Znałam księdza, kiedy służył w parafii na zabobrzu, był młody, pełny ciepła i optymizmu. Prowadził zajęcia z młodzieżą, brał nas na wycieczki w góry. Co się stało? Jak można się tak zmienić? Niewiarygodne. Przestałam chodzić do kościoła.

Też go znałam jak służył na Zabobrzu i w Dziwiszowie, teraz to nie ten sam człowiek. Co to łatwa kasa, na którą nie trzeba pracować, robi z ludźmi :(

Tak, tak. Przestałaś chodzić do kościoła, bo ksiądz (w innej parafii) się zmienił. ie chodzisz, bo nie masz ochoty. Koniec, kropka.

Tytuł miła ? I Pani nazywa sie miła tak ? Posłuchała Pani szatana !!! A czemu tak Pani egoistycznie się zachowała ? Ja też byłam egoistką :( Ale w ten sposób nigdy nie myślałam ani nie czułam ! Z Miłości to wszystko ale egoistycznie się zachowałam i mimo że ksiądz mi wybaczył oraz Bóg bo właśnie poszłam do Ks Grzegorza dzisiaj i mu bezgranicznie ufam nawet gdy to piszę moje SERCE czuje tak jakby bo tak jest czuwa czuwa nade mną i nigdy nie opuści czuję SERCE pełen Miłości Bo ksiądz każdej nocy patrzy na mnie z Miłością tak jak Ja Kocham patrzy przez okno i się czuję bezpieczna i kochana Wierzę że w wieczności będziemy na wieku NARESZCIE razem. I nie pozwole na takie traktowanie dobrego Księdza którego Nam Bóg zesłał bądźmy wdzieczni tak cudownym Kapłanom !

Kocham Cię mocno

Tytuł miła ? I Pani nazywa sie miła tak ? Posłuchała Pani szatana A czemu tak Pani egoistycznie się zachowała Ja też byłam egoistką Ale w ten sposób nigdy nie myślałam ani nie czułam ! Z Miłości to wszystko ale egoistycznie się zachowałam i mimo że ksiądz mi wybaczył oraz Bóg bo właśnie poszłam do Ks Grzegorza dzisiaj i mu bezgranicznie ufam nawet gdy to piszę moje SERCE czuje tak jakby bo tak jest czuwa czuwa nade mną i nigdy nie opuści czuję SERCE pełen Miłości Bo ksiądz każdej nocy patrzy na mnie z Miłością tak jak Ja Kocham patrzy przez okno i się czuję bezpieczna i kochana Wierzę że w wieczności będziemy na wieku NARESZCIE razem. I nie pozwole na takie traktowanie dobrego Księdza którego Nam Bóg zesłał bądźmy wdzieczni tak cudownym Kapłanom

Kocham Cię mocno

Tytuł miła I Pani nazywa sie miła tak Posłuchała Pani szatana A czemu tak Pani egoistycznie się zachowała Ja też byłam egoistką Ale w ten sposób nigdy nie myślałam ani nie czułam ! Z Miłości to wszystko ale egoistycznie się zachowałam i mimo że ksiądz mi wybaczył oraz Bóg bo właśnie poszłam do Ks Grzegorza dzisiaj i mu bezgranicznie ufam nawet gdy to piszę moje SERCE czuje tak jakby bo tak jest czuwa czuwa nade mną i nigdy nie opuści czuję SERCE pełen Miłości Bo ksiądz każdej nocy patrzy na mnie z Miłością tak jak Ja Kocham patrzy przez okno i się czuję bezpieczna i kochana Wierzę że w wieczności będziemy na wieku NARESZCIE razem. I nie pozwole na takie traktowanie dobrego Księdza którego Nam Bóg zesłał bądźmy wdzieczni tak cudownym Kapłanom

Kocham Cię mocno

PARAFIANIE CZY W MACIEJOWEJ JEST TYLKO KOSCIÓŁ,A JAK 2-7 OSÓB BĘDZIE CHODZIĆ TO KSIĄDZ NA OPŁATY NIE USKROBIE I SAM BISKUP POGONI

Pata....przepraszam parafiany olejcie tego kleche i do kościoła chodźcie na zabobrzu.....

Zmienić parafie, nie dawać na tace, szybko sie zmieni.

Od dawna olewam te czarne hieny,potrzebni są jak szankiel na grzybie.Jak umrę to państwo ma obowiązek mnie pochować,a jak nie to i tak mnie leży kalafiorem :)

A może to niektórzy parafianie się ferment bo zostali odsunięci od koryta?

[quote=Takie tam]A może to niektórzy parafianie się ferment bo zostali odsunięci od koryta?[/quote]

Z tym korytem to trochę przesada. Każdy miał prawo zgłosić swoją kandydaturę do rady parafialnej i mieć wpływ na to co się dzieje w parafii - mówię tu oczywiście o byłej radzie powołanej jeszcze przez ks. Augustyna. Były proboszcz wielokrotnie przypominał o terminie zawiązania rady i zgłaszania kandydatur.
Szczególnego odzewu jakoś nie było...
Nowy proboszcz zaczął urzędowanie od destrukcji wszystkiego co zastał. Rozwiązał radę (zgodnie z przepisami), lecz nie powołał nowej, a to już jest niezgodne ze statutem, bo jest już proboszczem od 8 miesięcy, a w przeciągu pół roku powinien powołać nową radę. Poobrażał i zraził do siebie chyba wszystkich parafian, którzy przejawiali do tej pory aktywność, mieli chęci i zapał by się zaangażować w życie parafii.
Teraz życia parafialnego praktycznie nie ma, kościół świeci pustkami, bo ludzie wolą jeździć do sąsiednich parafii. Służba liturgiczna pouciekała, szafarze komunii też,
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich już nie istnieje (ks.
Grzegorz nawet nie wie że takie było), Caritas też...

To nie jest tak, ze wszystkim mieszkańcom nie pasuje to, o czym pisze pan parafianin. Obłuda i zakłamanie, odsunięcie od koryta, pisanie na swojej stronce fb w nazwie moja parafia.... a z treści tam umieszczanych widać chciałby, żeby to była jego ta parafia... może należało skończyć odpowiednie studia, a jeśli nie pasuje, to może lepiej zająć się pracą u podstaw lub swoim ogródkiem. Jeśli chodzi o służbę ołtarza, to jej nigdy nie było, lektorzy to dziewczyny, jakby ministranci czytać nie umieli, a ministranci to też dziewczyny i to w brudnych ale za to markowych trampkach. Wstyd. Szafarze? Cóż, jeden za granicą od lat, a drugi to ....
Nie wszystkim tę bzdury wysysane z brudnego palca się podobają i nie wszyscy mieszkańcy mówią i myślą to co prezes i świta. Pozdro :-)

Drogi WC KWADRANS, jako jeden z osób nie zadowolonych z posługi ks. Grzegorza chciałbym abyśmy zorganizowali spotkanie mieszkańców Maciejowej jak i Komarna. Skonfrontujmy wszystkie za i przeciw.
Jako jeden (tylko nie wiem który) z szafarzy nie boję się spojrzeć Ci w oczy drogi WC KWADRANSIE i powiedzieć Co myślę na ten temat.
Nie napisałem (i nie napiszę)niczego złego na forum na temat ks. Grzegorza i nie życzę aby ktoś pisał na mój, lecz w normalny sposób powiedział mi prosto w oczy co myśli. Także drogi WC KWADRANSie jeżeli masz odwagę oraz inne zainteresowane osoby - ponownie proponuję spotkanie wraz z ks. Grzegorzem oraz z Biskupami i zakończmy te niejasności oraz wyjaśnijmy wszystko raz a pożądnie.
Z pozdrowieniami SZAFARZ

Nic z tego, nie mój poziom. Krzyki i obrażanie nie leży w dobrym i moim tonie jak w obecności Biskupa. Poza tym niezadowolonych piszemy razem a porządnie przez rz.

Ależ z Pana prostak i **** Panie WC Kwadrans 0-: Niesłychane!!! I Pan pisze szafarzowi, że nie Pana poziom??? Wstyd.

i to jest właśnie ten poziom, którego nie toleruję. Kto tu powinien się wstydzić? Z pewnością nie ja !!! I proszę mnie nie obrażać, bo ja nikogo nie obrażam, a jedynie odniosłem się do sytuacji podczas spotkania z Biskupem. Czy to oby szafarz? jakoś nie chce mi się wierzyć ;) Trochę pomyj wylał na ks. Grzegorza, niezły materiał dla prokuratora?

[quote=WC kwadrans]i to jest właśnie ten poziom, którego nie toleruję. Kto tu powinien się wstydzić? Z pewnością nie ja !!! I proszę mnie nie obrażać, bo ja nikogo nie obrażam, a jedynie odniosłem się do sytuacji podczas spotkania z Biskupem. Czy to oby szafarz? jakoś nie chce mi się wierzyć ;) Trochę pomyj wylał na ks. Grzegorza, niezły materiał dla prokuratora?[/quote]
WC Kwadrans, widzę, że jesteś w temacie. Byłeś na spotkaniu z Biskupami?
Opowiedz coś ciekawego

A kim takim jest ten (pseudo?) szafarz, że jemu wolno? Wucet nikogo nie obraził przeca. Gdzie tu zdrowy rozsądek i odrobina choć obiektywizmu. Nie ma, brak, jak u tych wszystkich co mają dużo i zarazem nic sensownego do powiedzenia.

Po co wyjaśniać, skoro już raz wobec Biskupów było wyjaśnione ! Ks. Grzegorz udowodnił Wam, że kłamiecie, kłamiecie i jeszcze raz kłamiecie !

Nie udowodnił, tylko powiedział. A bp Marek nie był zainteresowany wyjaśnianiem czegokolwiek.

Dlaczego Pan kłamie po raz kolejny ! Powie Pan te same słowa wobec Biskupa Marka ????? Chyba NIE !!!! SKŁAMAŁ PAN NA WŁASNĄ ZGUBĘ PO RAZ KOLEJNY !!!!

Poco ta złość, prawda sama się obroni, a jak bp będzie chciał słuchać mu to powtórzą.

to mu to powtórzą :)

Ponowne spotkanie wraz z ks. Grzegorzem oraz z biskupami
( ilu tych biskupów. byś chciał?) Tylko po co? Można uzgadniać wiele rzeczy, i wiele spraw, i co z tego jak później nie jest to stosowane. Dyktator ma swój punkt widzenia i świadomość rodem ze średniowiecza. Kto mu się sprzeciwia działa na zgubę swojej duszy. Tyle usłyszysz jako argument w odpowiedzi. Jedyne sensowne działanie to zmienić parafię albo jak ktoś proponował bardzo drobne pieniądze na ofiarę. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie, czy nie tak głosi nauka KK.

Nauka KK też głosi: ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ!

Mówi też nie czyń drugiemu co tobie niemiłe. Niektórzy jednak czynią z głupoty, czy może sprawia im to przyjemność?

DO MIŁA
Może opowiesz jak bywało na tych wycieczkach z tym księdzem,bo z tego co słyszałem od znajomych to niezły z niego agent.
Ponoc potrafił przyjmować na plebanii uczennice z mechanika w samych gaciach.

Fajny, luzak :-) już go lubię

Bredzisz lepiej przejżyj na oczy ! bo szatan nieźle Ci w głowie namieszał a księdza to boli i jak Jego to mnie jeszcze bardziej

Bredzisz lepiej przejżyj na oczy ! bo szatan nieźle Ci w głowie namieszał a księdza to boli i jak Jego to mnie jeszcze bardziej

Wtedy był grzeczny:)Nie wiem jak pózniej, ale nie zdziwiłoby mnie to, co piszesz, pewnie masz racje:)Skoro potrafi od dzieci brac kase za kolęde, to pewnie tez zle sie prowadzi.

Skąd ta pewność?

Zapewne chodzi o radę parafialną, bo już słyszałam taki komentarz.
Głupota i złośliwość ludzka sięga apogeum.
Jakie to koryto może być ta nieszczęsna rada parafialna???
Uważasz, ze podkradali księdzu drobniaki z tacy??? Czy z kopert za wypominki wybierali??
Puknij się w czoło albo lepiej zgłoś do nowego proboszcza i zróbcie coś pożytecznego dla społeczności lokalnej.
A potem poczekajcie na zwykłe dziękuję za Waszą pracę. Doczekacie się. :)

Ja tam chodzę do kościoła w konkretnym celu, ale widzę, ze wśród tych pieniaczy są tacy, którym coś rozum odebrało i chcą swoje sprawy w dalszym ciągu załatwiać rękami nowego proboszcza. Ale ten się nie daje. I to ich tak boli.

jakie sprawy masz na myśli?

Wiem również, że pisał wiersze... Nie wierzę, żeby człowiek się aż tak zmienił, to byłoby po prostu niewiarygodne. Pamiętam zupełnie innego księdza Grzegorza, za którego można było podwójnie dziękować Bogu :)

Nadal można i trzeba. Człowiek się nie zmienił, to ci z pierwszych ławek chcieliby, żeby tańczył, jak Mu zagrają.

No właśnie mu nie zagrają, bo organista też odszedł :))

Cienias był i tyle

może i cienias, ale grał...