KS II Łomnica – KKS Jelenia Góra 3:0 w B klasie

Jeleniogórski beniaminek drugiej grupy piłkarskiej B klasy doznał pierwszej porażki. Na boisku w Łomnicy młoda drużyna trenera Mateusza Juszczyszyna przegrała różnicą trzech bramek z zespołem rezerw gospodarzy i straciła pozycję wicelidera. Był to przełożony z szóstego września 2020 roku mecz trzeciej kolejki.

Do przerwy wszystkie zwycięskie gole, po prostych błędach defensorów KKS-u, strzelili Jakub Wyderkowski, Marcel Rosiński i Mateusz Woś. W drugiej części spotkania rzutu karnego nie wykorzystał napastnik KS II Łomnica Kamil Dołowy. W ciągu 90 minut piłkarze KKS-u też mieli sporo znakomitych okazji na zmianę wyniku. Choć głupio stracone gole ustawiły mecz, po zmianie stron przyjezdni w meczowym składzie z jedenastoma młodzieżowcami, zagrali zdecydowanie lepiej. Perspektywiczna drużyna z Jeleniej Góry nie bała się ostro powalczyć ze starszymi wiekiem rywalami, ale sportowo doświadczonych i o dobrych warunkach fizycznych. Młodzi zawodnicy KKS-u muszą zgrać się, nabrać rutyny i boiskowego cwaniactwa i uwierzyć w swoje, spore już umiejętności techniczno – taktyczne.

Wcześniej futboliści KKS-u wygrali 3:1 w Uboczu ze Zrywem i przed własną publicznością z Juvenią Rybnica 4:1. Ekipa grającego łomnickiego trenera Piotra Aleksiejewa zwyciężyła 2:1 Bielany w Biedrzychowicach i u siebie zremisowała 2:2 Potokiem Karpniki.

W 4. serii B klasy, w najbliższą niedzielę, 13 września o godz. 15.00, piłkarze KS II Łomnica zagrają w Borowicach z Hotturem. W tym samym dniu o godzinie 17.00 zespół KKS-u na klubowym boisku w Parku Paulinum w Jeleniej Górze podejmie Bobry Wojanów.