To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kryzys w szpitalu może doprowadzić do zmian w powiecie

Kryzys w szpitalu może doprowadzić do zmian w powiecie

Chodzi o powiat kamiennogórski. Właśnie NFZ wypowiedział Powiatowemu Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze kontrakty na prowadzenie oddziałów położniczo-ginekologiczego i neonatologicznego. Niepewny jest los zawieszonego oddziału pediatrycznego. Samorządowcy z powiatu kamiennogórskiego twierdzą, że to wina nieudolnego zrządzania szpitalem. Obawiają się, że prowadzi to wprost do likwidacji placówki. Zażądali zatem, by starosta kamiennogórski odwołał zarząd szpitala. Gdy nie było reakcji starosty, złożyli wniosek o przeprowadzenie referendum o odwołanie rady powiatu kamiennogórskiego.

Pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum podpisali się między innymi burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, wójt kamiennogórskiej gminy Patryk Straus, wójt Marciszowa Wiesław Cepielik oraz zastępca burmistrza Lubawki Sławomir Antoniewski.

Kilka dni temu na wspólnej konferencji poinformowali, że postawili wicestaroście Małgorzacie Krzyszkowskiej (starosta kamiennogórski Jarosław Gębors jest na urlopie za granicą) ultimatum, w którym zażądali odwołania zarządu szpitala. - Termin minął 11 lipca, a zarząd powiatu nie podjął żadnej decyzji w tej sprawie. Dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie inicjatywy referendalnej w wyniku, której może zostać odwołana rada powiatu – wyjaśnia burmistrz  Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz.

Wicestarosta kamiennogórska  Małgorzata Krzyszkowska nie ma wątpiliwości:  To polityka stoi za decyzją o przeprowadzenie referendum. Jej zdaniem, nagłaśnianie trudnej sytuacji Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, nie przysłuży się ani placówce, ani mieszkańcom.

Jutro (15 lipca) odbędzie się nadzwyczajna sesja rady powiatu kamiennogórskiego. Jedyny punkt dotyczy wniosku o odwołanie starosty. Sesja ma się rozpocząć o godzinie 12. 30 dni po tej sesji będzie mogło odbyć się kolejne posiedzenie, na którym radni podejmować będą decyzję w sprawie odwołania starosty.

 

Więcej o powodach zamknięcia oddziałów w szpitalu powiatowym w Kamiennej Górze, ocenie zarządu szpitala przez władze powiatu kamiennogórskiego oraz o inicjatywie referendalnej przeczytacie w najbliższych Nowinach Jeleniogórskich 20 lipca.

Komentarze (4)

Rodzi się coraz mniej dzieci ,obok jest Wałbrzych .
Zamiast tych zamkniętych uruchomić geriatrię .

Narodowo socjalistyczny pisbolszewicki p rokurator z PRL-u wyprowadza nas z Unii Europejskiej. Mały kulawy hitler Kaczyński wprowadza ten kraj do ZBIR Putina.

POLEXIT!!! POLEXIT!!! POLEXIT!!! Spełnienie marzeń starca z Żoliborza, który nawet zapomina założyć pampersa. Pisi matrix, kaczynski matrix.
Kaczyński nie cofnie się przed niczym. Największym marzeniem starca w pampersie z Żoliborza jest wyprowadzenie Polski z Unii. Myślicie, ze się nie da? W przypadku wątpliwości pomoże Trybunał kucharski. Na kucharce prezes może zawsze polegać. Rozprawiła się z bezwstydnymi Polkami, które sprzeciwiają się własnym torturom, katapultujac Polskę z kręgu cywilizacji - aborcja ze wskazaniem embriopatologicznym jest legalna nawet w krajach tak głębokiego muzułmańskiego fundamentalizmu jak Iran czy tez Arabia Saudyjska, rozprawiła się z RPO - Bodnarem, teraz rozprawila się z Unia.
POLEXIT! Spełnienie Kaczyńskich marzeń. Pisiory wyprowadza Polskę z Unii podcaszas jednej nocy - nikt się was nawet nie zapyta. Nie potrzebna będzie nawet wysoka kucharka. Nie potrzebne referendum, wystarczy zwykła ustawa!

Teraz powiat kamiennogórski a potem Szpital w Jeleniej Górze ....bałagan i długi.....i błędy zarzadzania