To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kradł perfumy i whisky, bo łatwo je sprzedać

Kradł perfumy i whisky, bo łatwo je sprzedać

18-latek z Jeleniej Góry wyspecjalizował się w kradzieżach w dyskontach i perfumeriach. Kradł to co szybko dało się sprzedać, czyli perfumy i whisky.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany od grudnia ubiegłego roku do kwietnia  dopuścił się 3 kradzieży w jeleniogórskich perfumeriach oraz kilku kradzieży w dyskontach spożywczych. Jego łupem padły perfumy oraz whisky. Wstępnie straty pokrzywdzonych oszacowano na około 1000 złotych.

Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz monitoringu sklepowego wytypowali i zatrzymali 18-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Policjanci rozpoznali młodego mężczyznę, gdyż był im znany z wcześniej popełnionych czynów.

18-latek kradł towar, który szybko mógł sprzedać. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Złodziejowi grozi do 5 lat więzienia.

Komentarze (1)

Jednej rzeczy nie rozumiem. Drogie perfumy i alkohole są zabezpieczane tak, by po wyjściu ze sklepu bez zapłacenia za towar bramki zapiszczały. Oprócz tego w sklepie jest monitoring. Wszyscy wokoło spali, że nie zauważyli, jak ten 18 latek kradł towar?