To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

KPR lepszy od mistrza grupy spadkowej

KPR lepszy od mistrza grupy spadkowej

Jeleniogórski zespół trenera Michała Pastuszko już wcześniej zapewnił sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet w Polsce. W grupie spadkowej Superligi (miejsca 7 – 11), najlepiej spisywała się Korona Handball. Passa kielczanek (pięć zwycięstw), została przerwana w niedzielny wieczór (12 maja), w jeleniogórskiej hali. Nieobliczalna drużyna KPR-u wygrała 32:31 (15:18).

To dziewiąty w tym sezonie komplet ligowych punktów „żółto – niebieskich”. W meczu z wieloma zwrotami akcji piłkarki KPR-u dały z siebie wszystko. Skoncentrowane potrafiły odrobić bramkowe straty, wykorzystać błędy i słabszą postawę przyjezdnych w kluczowych momentach ciekawego spotkania. Bramki zdobyły Aleksandra Oreszczuk i Martyna Żukowska po 6, Karolina Kanicka 5, Sabina Kobzar i Joanna Załoga po 3, Oktawia Bielecka, Aleksandra Tomczyk, Sylwia Jasińska i Izabela Świerżewska po 2 i jednego gola po rzucie przez całe boisko bramkarka Natalia Filończuk,

Wcześniej, w drugiej fazie sezonu (3. i 4. runda), jeleniogórzanki w Chorzowie pokonały tamtejszy Ruch 31:30 oraz doznały porażek w Piotrkowie Trybunalskim i w Kościerzynie. W następnej kolejce zespół KPR-u pauzuje. Za dwa tygodnie (25 maja), w hali KPSW przy ulicy Lwóweckiej, szczypiornistki zakończą sezon meczem z chorzowskim Ruchem. To będzie pożegnanie z kibicami i z ...Superligą kobiet.

W nowym sezonie w Jeleniej Górze nie zobaczymy już drużyn z ekstraklasy. Minął termin zgłaszania zespołów do Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Prezes Michał Kasztelan nie zgłosił KPR-u do Superligi, która ma być ligą zawodową, gdyż, jak argumentował, klub ...nie ma pieniędzy.

O zaskakujących wynikach finansowej kontroli w KPR-ze i o piłkarkach szerzej w najbliższym numerze „Nowin Jeleniogórskich” z 14 maja 2019 roku. 

KPR_STOB (1).JPG
KPR_STOB (2).JPG
KPR_STOB (3).JPG
KPR_STOB (5).JPG
KPR_STOB (6).JPG
KPR_STOB (7).JPG
KPR_STOB (8).JPG
KPR_STOB (9).JPG
KPR_STOB (10).JPG
KPR_STOB (11).JPG
KPR_STOB (12).JPG
KPR_STOB (14).JPG
KPR_STOB (15).JPG
KPR_STOB (16).JPG
KPR_STOB (17).JPG
KPR_STOB (18).JPG
KPR_STOB (19).JPG
KPR_STOB (20).JPG
KPR_STOB (21).JPG
KPR_STOB (22).JPG

Komentarze (1)

agonia trwała długie lata i czas zdmuchnąć świeczkę, łatwiej będzie za to zorganizować wystawę miejscowych psów bo terminy są wolne