Koszykarki przegrywają z Gorzowem

Koszykarki Finephamu przegrały na własnym parkiecie z gorzowiankami 48:80 w przedostatnim meczu rundy zasadniczej. Była to kolejna, siódma porażka jeleniogórzanek w tym sezonie pod wodzą Miodraga Gajicia

Nie udało się godnie zaprezentować jeleniogórskim koszykarkom w ostatnim meczu przed własną publicznością. Mimo poświęcenia nie były one w stanie nawiązać walki ze słabo (jak na wice lidera) spisującą się w tym dniu drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego.

Mecz od początku układał się po myśli rywalek. Celne rzuty i szybkie akcje, gubiły jeleniogórską defensywę, a to szybko przeniosło przewagę (14:5), której gorzowianki nie oddały do końca spotkania. Jeleniogórzanki grały zbyt wolno i schematycznie i nie były w stanie zaskoczyć rywalek.

Dopiero wejście na parkiet Natalii Niewrzawy wniosło ożywienie do drużyny i jeleniogórzanki zaczęły grać szybciej i pewniej. Do drugiej kwarty jeleniogórzanki przystępowały ze stratą 9 punktów ( 12:21). Początek drugiej odsłony wyglądał fatalnie. Mnożące się błędy w postaci strat i niecelnych podań wprowadzały w frustrację trenera Miodraga Gajicia, który zmuszony był wziąć czas dla swojej drużyny.

Repremenda szkoleniowca podziałała na zawodniczki jak zimny prysznic i po celnych rzutach min. Natalii Niewrzawy, Joanny Szymczak-Górzyńskiej „nasze” traciły do gorzowianek zaledwie 5 punktów. Niestety, jeleniogórzanki nie potrafiły utrzymać właściwego rytmu gry do końca i na trzecią kwartę schodziły przegrywając 32:41.

Po zmianie stron jeleniogórzanki nie były już w stanie nawiązać walki, a rywalki z minuty na minutę powiększały przewagę. W 5 minucie tej kwarty było już 38:51 i wiadome było, że gorzowianki spokojnie dowiozą zwycięstwo.

Podobnie było w czwartej kwarcie, gdzie podopieczne Miodraga Gajicia wyraźnie opadły z sił i zrezygnowane nie były w stanie nawet skutecznie bronić, przez co rywalki nie miały większych problemów z powiększaniem zdobyczy punktowej. Na koniec spotkania, nerwy puściły trenerowi jeleniogórskiej drużyny, który uderzając dłonią w stół sędziowski wyraził swoją dezaprobatę wobec sędziów - za co został ukarany. Jeleniogórzanki po bezbarwnym pojedynku przy dużej ilości własnych błędów, przegrały z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 48:80