To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Konstruktor bomb zatrzymany

Wczoraj Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała 25-letniego mieszkańca Wlenia, który w domowych warunkach konstruował ładunki wybuchowe. Mężczyzna został zatrzymany o godzinie 6 rano. Czynności, które prowadzi ABW związane są z masakrą do jakiej doszło w Norwegii.

Mieszkaniec Wlenia, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW nigdy nie był znany policji. Agenci działali na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, wspomagani byli przez straż pożarną, która czekała w pogotowiu jeżeli w czasie przeszukania mieszkania doszłoby do wybuchu.

Okazało się, że funkcjonariusze weszli jednocześnie do 100 mieszkań w całej Polsce i zatrzymali łącznie 19 osób. - W toku przeszukań ujawniono różnego rodzaju mieszaniny wybuchowe, m.in.: proch czarny, pentaerytryt (składnik pentrytu – silnej substancji wybuchowej), petardy domowej roboty, samodzielnie skonstruowane urządzenia wybuchowe oraz ponad 500 kg substancji chemicznych przechowywanych w sposób, który może stwarzać niebezpieczeństwo niekontrolowanej eksplozji – informuje ABW.

Czynności, które prowadzili agenci prowadzone są na podstawie informacji, które przekazali im Norwegowie oraz w wyniku analizy dokumentu Andersa Breivika „Manifest 2063”. W postępowaniu wytypowano kilkudziesięciu kontrahentów zaopatrujących się w poznańskiej hurtowni, co do których istniały podejrzenia, że dokonane przez nich zakupy mogą być wykorzystane do konstruowania ładunków wybuchowych.

Jak udało się nam ustalić w rozmowach z mieszkańcami Wlenia, zatrzymany mieszkaniec tej miejscowości miał szczególną obsesję na punkcie produkcji bomb. Z biegiem czasu produkował coraz to lepsze ładunki. Detonował je w lasach i na polach.

Komentarze (7)

"Detonował je w lasach i na polach" - więc w czym problem?

z tego co mi wiadomo to nie zatrzymano tego człowieka

Idiotów trzeba izolować od społeczeństwa.

W tym Wleniu to zawsze mieli zamiłowanie do gangsterki

do lol: takiego szjbusa trzeba izolować a po to żebyś nie ujżał kiedyś takiej paczuszki pod własnymi drzwiami.

pewnie muzulmanin