To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koniec kłopotów w Parku Zdrojowym?

Miasto dogadało się z właścicielem Kawiarni Zdrojowej i bez przeszkód może kontynuować remont Parku Zdrojowego.

Co ustalono? Właściciel kawiarni i części terenu przylegającego do niej użyczy formalnie miastu ten teren na mocy wieloletniej umowy. To oznacza, że miasto będzie mogło wykonać tam remont nawierzchni z własnych pieniędzy. Jak poinformował doradca prezydenta Cezariusz Wiklik, porozumienie zawarto w terminie, który pozwoli na przestrzeganie całego harmonogramu rewitalizacji.

Przypomnijmy, że planujący rewitalizację parku zapomnieli, że niektóre tereny należą do prywatnych właścicieli. Dotyczyło to m.in. placu przy Domku Fińskim i Kawiarni Zdrojowej. Miasto nie może inwestować na czyimś terenie. Groziło to sytuacją, w której w sercu wyremontowanego parku byłyby place ze starym, zniszczonym przez czas asfaltem. Na szczęście, poczyniono już wszystkie uzgodnienia i park będzie jak nowy.