To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koncertowe gale w filharmonii na koniec i początek roku

Koncertowe gale w filharmonii na koniec i początek roku

Pełnymi przebojowych utworów Strauss Galami zakończy stary i rozpocznie rok Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze. Gala Sylwestrowa już w piątek, 30 grudnia 2017, o godz. 19.00. Gala Noworoczna rozpocznie o tej samej porze 5 stycznia 2017 r. W programie bliźniaczych koncertów znane i uwielbiane przez publiczność arie i duety, marsze, walce, polki słynnej kompozytorskiej rodziny Straussów.

W jeleniogórskiej sali koncertowej, wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej pod batuta Jerzego Koska, wystąpią znakomici śpiewacy z największych scen operowych Polski: Julia Iwaszkiewicz (sopran) Agnieszka Wawrzyniak (sopran), Joanna Horodko (sopran), Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak (mezzosopran), Tomasz Janczak (tenor) i Grzegorz Szostak (bas).

Oba galowe spektakle muzyczne poprowadzi znakomity wrocławski aktor i reżyser Andrzej Gałła, wcielając się w jedną ze swoich najlepszych ról, czyli strażnika więziennego Froscha z najsłynniejszej operetki świata „Zemsty nietoperza” J. Straussa. Wszystkie te zabiegi przeniosą publiczność w czasy walca i szampańskiej zabawy, dowcipnych dialogów i humoru sytuacyjnego. Aby nie zdradzać zbyt wielu szczegółów, dodajmy tylko, że akcja tego inscenizowanego koncertu toczyć się będzie w ... więzieniu. Sylwestrowy wieczór ze wspaniałą muzyką Straussów na pewno dostarczy publiczności wiele wspaniałych wrażeń.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na Strauss Galę Noworoczną w naszej filharmonii. Informacja, jak można je zdobyć, w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 27 grudnia 2016 r., w którym w publikujemy program wszystkich styczniowych koncertów na jakie zaprasza Filharmonia Dolnośląska.  

Komentarze (1)

5stycznia to czwartek a nie piatek