To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Porwała nas wiedeńska krew

Porwała nas wiedeńska krew

Arie, duety, polki, marsze i walce kompozytorskiej rodziny Straussów wykonywane w piątkowy wieczór w wypełnionej po brzegi sali Filharmonii Dolnośląskiej, złożyły się na Sylwestrową Galę, która zapewne na długo pozostanie w pamięci publiczności. Popularny refren z „Barona Cygańskiego”, wraz z solistami, na stojąco śpiewała cała sala.

W sylwestrowy wieczór i w Nowy Rok Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Jerzego Koska wraz solistami największych scen operowych Polski, zaprezentuje Sylwestrową Galę Straussów w Lublinie. Na Noworoczną Galę w Jeleniej Górze artyści zapraszają już 5 stycznia 2017 roku.
Spektakl muzyczny prowadzony przez wrocławskiego aktora i reżysera Andrzeja Gałłę, który wcielił się w postać więziennego strażnika Froscha z operetki Johanna Straussa „Zemsta nietoperza” to prawdziwy popis sopranistek Julii Iwaszkiewicz, Agnieszki Wawrzyniak i Joanny Horodko, którym wspaniale partnerowali Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak (mezzosopran), Grzegorz Szostak (bas) i dyrektorujący od września w Filharmonii Dolnośląskiej tenor Tomasz Janczak.
Wspaniałe arie, ogniste duety, nagłe zwroty akcji a wszystko to osadzone w...więzieniu, w którym na dodatek dobroduszny strażnik próbuje wprowadzić bezwzględny zakaz śpiewania. Marsze i walce w świetnym wykonaniu jeleniogórskiej orkiestry prowadzonej przez Jerzego Koska, wielokrotnie podrywały publiczność z miejsc do gromkich braw i wspólnego śpiewu w refrenach.
Na Sylwestrowej Gali wśród zaproszonych gości, znaleźli się także Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek i członek zarządu województwa Tadeusz Samborski.

galaFDjj (3).jpg
galaFDjj (5).jpg
galaFDjj (6).jpg
galaFDjj (7).jpg
galaFDjj (8).jpg
galaFDjj (9).jpg
galaFDjj (10).jpg
galaFDjj (11).jpg
galaFDjj (12).jpg
galaFDjj (13).jpg
galaFDjj (14).jpg
galaFDjj (15).jpg
galaFDjj (16).jpg
galaFDjj (17).jpg
galaFDjj (18).jpg
galaFDjj (19).jpg
galaFDjj (21).jpg
galaFDjj (22).jpg
galaFDjj (23).jpg
galaFDjj (24).jpg
galaFDjj (25).jpg
galaFDjj (26).jpg
galaFDjj (27).jpg
galaFDjj (28).jpg
galaFDjj (29).jpg
galaFDjj (30).jpg
galaFDjj (31).jpg
galaFDjj (32).jpg
galaFDjj (33).jpg
galaFDjj (34).jpg
galaFDjj (35).jpg
galaFDjj (36).jpg
galaFDjj (37).jpg
galaFDjj (38).jpg
galaFDjj (39).jpg
galaFDjj (40).jpg
galaFDjj (41).jpg
galaFDjj (42).jpg
galaFDjj (43).jpg
galaFDjj (44).jpg
galaFDjj (45).jpg
galaFDjj (46).jpg

Komentarze (1)

Bylo cudownie ,prosimy o wiecej iczesciej takich projektów