To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kompozytor – rezydent: koncert kameralny

SEPIA ENSEMBLE

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na koncert kameralny zorganizowany w ramach programu „Kompozytor – rezydent”. W środę, 23 maja, o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla wystąpią: Andrzej Kopeć (elektronika) oraz SEPIA ENSEMBLE w składzie: Olga Winkowska (skrzypce), Anna Szmatoła (wiolonczela), Paulina Graś–Łukaszewska (flet), Szymon Józwiak (klarnet), Tomasz Sośniak (fortepian).
W programie: Andrzej Kopeć – Double Game na fortepian solo, Układ X, Rój na taśmę, Śmiech syreny na taśmę, Michał Ossowski – Shake up, Włodzimierz Kotoński, Krzysztof Czaja – Aela (nowa realizacja 2017).

Współczesne formy twórcze oraz źródła ich inspiracji bywają zaskakujące. Dla melomanów niezwykłą propozycją będzie koncert, prezentujący muzykę współczesnych, polskich kompozytorów przełomu XX i XXI wieku. W ich dorobku, pośród utworów symfonicznych i teatralnych znajdują się także kompozycje kameralne i elektroniczne. Trendy wykorzystujące w pracy kompozytorskiej algorytmiczne narzędzia – od zwykłego kalkulatora, przez mało skomplikowane aplikacje, po oprogramowanie graficzne – wspomagają inwencję twórczą – informują organizatorzy.

Andrzej Kopeć to kompozytor i artysta multimedialny, łączący twórczość muzyczną i technologie komputerowe. Jest dwukrotnym laureatem konkursów Śląskiej Trybuny Kompozytorów w Katowicach i Konkursu Młodych Kompozytorów im. T. Bairda. W swoim dorobku kompozytorskim posiada dzieła na obsady solistyczne, kameralne, chóralne i orkiestrowe oraz szereg projektów wykorzystujących środki elektroniczne. Współpracuje m. in. Z Warszawskim Teatrem Tańca, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, Legnickim Centrum Kultury, Planetarium Niebo Kopernika, Festiwalem „Artelier" w Szczecinie. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten koncert w Filharmonii Dolnośląskiej. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w poniedziałek, 21 maja, po godz. 14.00. Warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!