Górniak zapowiedział, że wraca po tym, jak sąd wydał korzystny dla niego wyrok i nakazał przywrócenie zwolnionego komendanta do pracy jeszcze przed uprawomocnieniem się wyroku.
– Dzisiaj rano poszedłem do ratusza i otrzymałem informację, że jestem zwolniony z obowiązku świadczenia pracy do czasu uprawomocnienia się wyroku z zachowaniem świadczeń – powiedział komendant.
Mówiąc krótko: komendant nie musi pracować, ale będzie otrzymywał wypłatę. Problem w tym, że do uprawomocnienia się wyroku jeszcze daleko. Miasto zapowiedziało, że złoży odwołanie. – W momencie odwołania komendanta prezydent stwierdził, że stracił zaufanie do komendanta – mówił kilka dni temu Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
Tyle, że do wydania prawomocnego wyroku może upłynąć jeszcze kilka miesięcy. – Na razie mam wakacje – mówi J. Górniak.
Komentarze (26)
Gówno mnie to obchodzi, może opiszcie w końcu jak jeleniogórski wymiar sprawiedliwości łamie prawa człowieka....
Nowym komendantem straży miejskiej w Jeleniej Górze zostanie Rafał Mazur z Piechowic.
Facet wysoko nosi głowę, na niczym nie zna się, ale najważniejsze, że należy do Platformy Obywatelskiej.
Straz Miasta zawsze bedzie lepsza od jakiejs policji. Jak by nie bylo sa to ludzie z miasta na ktorych mieszkancy maja jaks wplyw i ktorych moga rozliczac.
Lepsza? W czym lepsza? Może dlatego ,że kasę miejską zasila mandatami z polowania na kierowców. Wystarczy poczytać komentarze mieszkańców co sądzą o naszej SM. Miasto posiada podobno 150 kamer a SM nie potrafi ustalić kto porzucił oponę na Wicka Pola czy namierzyć zwykłego drobnego złodziejaszka co barierki kradnie i przez połowę obwodnicy wiezie na rowerze, Do czego nadaje się taka straż ? Tylko do likwidacji!
Zawsze mozna sie do czego przyczepic a to, ze straz kogos nie potrafila namierzyc a to, ze policjanci kogos okradli. Chodzi o zasade. Straz nalezac do miasta jest formacja na ktora miasto, i co za tym idzie mieszkancy, maja wiekszy wplyw. Poza tym oczywiscie pieniadze z mandatow zasilaja kase Jeleniej a nie Warszawy co nie jest bez znaczenia.
To moze byś coś wiecej napisał a nie tylko lakoniczne zdanie?
Nie da się tego opisać w krótkim komentarzu....
Dobra decyzja Panie Prezydencie. To w końcu nie Pana pieniądze. Nawet takiej prostej sprawy nie umie Pan rozwiązać (może poczyta Pan Kodeks Pracy jak nie może Pan liczyć na doradców)
Potem się dziwią, że ludzie nie idą na wybory, albo głosują na radykałów.
Jak państwo wali nas w d*pę bez wazeliny, to czas aby się zrewanżować.
A TAK SIĘ SZUMNIE ZAPOWIADAŁ W TEJŻE PRACY
... rozwiązać SM i po problemie...
Przestań chlać w parku, jszczać do piaskownicy, wyprowadzać psa bez smyczy, parkować na zakazach, przekraczać szybkość i demolować miasto to zostanie zlikwidowana.
... nie rozśmieszaj mnie - SM, to pieniądze wyrzucone w błoto...
Zatrudnić więcej strażników i w teren:)
Panie Prezydencie po co tracić nasze pieniądze? Czy nie lepiej rozwiązać tą formację. Problem będzie z głowy.
pieniądze z naszych podatków winny być wydawane racjonalnie i efektywnie a tu pobiera wynagrodzenie Komendant bez świadczenia pracy. Tylko Jelenią Górę stać na taki gest- kłania się dyscyplina finansów publicznych.
Jak pączek w maśle. Siedzi w ciepłym domku i przytula 5 tys. miesięcznie popijając whiskey. To jest to ...
Jesli naprawde zarabia 5 tysiecy to bardzo malo, to przeciez komendanta strazy i to nie na jakiejs wiosce ale w 100 tysiecznym miescie. Wynagrodzenie na takim stanowisku powinno byc od 15 tys w gore.
terefere hahahah ale sie usmialem , prezydent dostaje 12.5 tyś a komedant powinien 15? moze dajmu mu z 80 ;)
ja ocenialem po tych autach co stoja pod ratuszem. Nie mow, ze takimi jezdza goscie zarabiajacy 12 tys.
Ponoć kometdantem ma zostać Włodzimierz radny z Piechowic. Ten to sie dopiero zna na tej pracy !!!
do anonim666-w Jeleniej Górze już dawno nie ma 100 tys. mieszkańców
Uważać!!!!!!!!!! Pod marketami w JG kręcą się ludzie o śniadej cerze i zajętych pakowaniem ludzi wciągają w rozmowę. Jak nie chcesz rozmawiać to padają słowa s......j. Pojawiają się i znikają. W poniedziałek pod Castoramą.
Jak orzekł Sąd Najwyższy, jednostronna decyzja o zwolnieniu pracownika z obowiązku świadczenia pracy musi być poparta koniecznością ochrony uzasadnionych i istotnych interesów pracodawcy, a jej wykonanie nie może naruszać praw pracownika (patrz uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego z 24 września 2003 r., sygn. akt I PK 324/02).