To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejny pomysł na zagospodarowanie kortów. Czy wypali?

Do miasta zgłaszają się inwestorzy, którzy chcieliby unowocześnić korty przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.

- Jeden z zainteresowanych chce wydzierżawić korty, deklaruje zabudowę ich konstrukcją stalową w taki sposób, że powstałby nad nimi dach, a ściany zabudowane zostałyby rodzajem rolet, które latem mogłyby być podciągane, a w chłodniejszych porach roku – opuszczane – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy prezydenta Jeleniej Góry.

Obecnie korty dzierżawi miejscowy klub tenisowy. Władze jednak zastanawiają się nad powierzeniem ich komuś innemu. – Korty powinny być wykorzystywane bardziej efektywnie – powiedziała Zofia Czernow, zastępca prezydenta miasta – i pojawiają się inwestorzy, którzy chcą je unowocześnić, łożąc na to własne środki.

Rozważana jest możliwość, by trzy z kortów przy ul. Sudeckiej zabudować wspomnianą konstrukcją z roletami. Zaznaczyła, że niczego nie przesądza, ale miasto zbiera oferty od zainteresowanych dzierżawców, by mieć rozeznanie co do możliwości.

Podobne pomysły miały już władze poprzedniej kadencji, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Kto będzie opiekował się kortami? Ostatecznie rozstrzygnie to przetarg.

Komentarze (1)

Znowu mierni i kompletnie nie znający się na rzeczy urzędnicy na czele z Zofią zawile kręcą wokół obiektu i sportu na którym zupełnie nic się nie znają. Czy tak po prostu nie możecie się zabrać się do pracy w tym na czym się znacie? A najlepiej jedźcie sobie do tych swoich ulubionych Chin i tam unowocześniajcie np.: Chiński Mur.