Kolejne zwycięstwo Sudetów

Wszystko wskazuje, że koszykarze Sudetów kryzys mają już za sobą. W sobotę odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo w II lidze koszykówki i – co szczególnie cieszy – odblokowali się liderzy zespołu.

Michał Kozak zdobył aż 25 punktów a Łukasz Niesobski – 34. Pierwszy z nich trafił 3 a drugi – 5 razy za trzy punkty. Rywalom z Częstochowy zupełnie nie szło w tym elemencie gry, trafili zza linii 6,75 metra tylko dwukrotnie (nas 19 prób). Sudety miały o wiele lepszą skuteczność – trafiły aż 11 na 19 razy.

Wracając do meczu, tylko początek był w miarę wyrównany z tym, że Sudety prowadziły od samego początku. Zespół z Częstochowy ani razu nie wyszedł na choćby punktowe prowadzenie. W 4. minucie trener gospodarzy przeprowadził trzy zmiany i Sudety odjechały z 11:9 na 15:9. Wprawdzie rywale nadal próbowali odrobić straty, jednak po 10 minutach utrzymała się kilkupunktowa przewaga jeleniogórzan. Kluczowa dla losów meczu była druga kwarta, zdecydowanie wygrana przez Sudety. Na jej początku nie było jednak łatwo. W 14. minucie po rzucie Dąbrowskiego AZS Częstochowa doszedł Sudety na punkt (26:27), ale później na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna. Wtedy dał o sobie znać Michał Kozak, rzucił celnie za trzy punkty, skutecznie wykonywał osobiste, przeprowadził też akcję 2+1. W końcówce kwarty dwukrotnie za trzy trafił Łukasz Niesobski i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 59:37 dla Sudetów. W drugiej połowie gospodarze próbowali odrobić część strat a jeleniogórzanie pilnowali, by nie roztrwonić przewagi. Udało im się to i odnieśli efektowne zwycięstwo.

Dzięki temu, Sudety awansowały na 6. miejsc ew tabeli II ligi a za tydzień (1 lutego) grają u siebie z AZS-em AWF-em Katowice. Mecz odbędzie się w hali przy ul. Sudeckiej, początek o godz. 18.30.

AZS Częstochowa – Sudety Jelenia Góra 80:104 (20:25, 17:34, 18:22, 25:23)

Sudety: Ł. Niesobski 34, Kozak 25, Minciel 13, Raczek 10, Czech 8, Wilusz 6, Drąg 3, Nadolski, Dąbrowski po 2, Ostrowski 1, Jyż.