To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejne sanatorium w centrum Cieplic?

Kolejne sanatorium w centrum Cieplic?

Miasto sprzedało skwer w centrum uzdrowiskowej części. – Nabywca deklaruje, że powstanie tam obiekt hotelowy z usługami leczniczymi – zapowiada prezydent Marcin Zawiła.

Chodzi o grunt przy zbiegu ulic Cervi i Staszica, naprzeciwko hotelu Agat. Obecnie skwer jest zaniedbany, rosną tam samosiejki, zrobiło się dzikie składowisko gruzu itd.

 

Miasto sprzedało go za 384 tysiące złotych w trybie rokowań. Naczelnik wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami Jacek Praszczyk tłumaczy, że miasto zdecydowało się na taką formę, gdyż wcześniej ogłosiło dwa przetargi na ten teren i nie zgłosił się nikt.

 

– Do rokowań zgłosił się jeden oferent i dał cenę równą wartości centy wywoławczej – powiedział nam. Nabywcą został mieszkaniec Kielc, prowadzący działalność gospodarczą, zarejestrowaną w Warszawie.

 

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, teren ten ma być przeznaczony pod lecznictwo uzdrowiskowego. Oznacza to, że może powstać tam np. sanatorium.

Komentarze (14)

a w parterze bedzie biedronka

I co, ulżyło ci, termicie jeleniogórski?

Będzie sanatorium jak Mańce c... stanie.

Albo Grodzkiej...

w Cieplicach brakuje dobrych sanatoriów/hoteli, stąd uzdrowisko ma przebudować długi dom; oby tylko nabywca tego gruntu miał kasę na budowę czegoś sensownego

ile ziemi miasto sprzedało w centrum Cieplic za kwotę 384 tyś??

Nabywca deklaruje, prezydent zapowiada, a plan zagospodarowania przestrzennego (jeżeli jest dla tego obszaru)- co przewiduje? Bo deklaracje i zapowiedzi to można sobie...

Budynek do 14 metrów wysokości, przebudowa układu dróg, odwiert wód termalnych, przepompownia Wodnika. Da się postawić piękny obiekt - żal że Agat nie dokupił tego terenu na własne potrzeby. Pozdrawiam - Marcin Kaflik z Cieplic.

Przecież to będzie przez dłuższy czas leżało ugorem !!!

niedość, ze nie mamy szczęścia do władców tej czerwonej kotlinki,to jeszcze okazuje się,że inspektor nadzoru budowlanego,nie podlega prezydentowi!!!

To są własnie skutki,przekazania władzy w ręce prostaków,komuszych kolesi,etc,etc:((

Powstanie sanatorium tak jak galeria przy ul,Kilińskiego !

No i dobrze, parki już są, wody termalne chyba od zawsze, może wreszcie znalazł się KTOŚ kto rozrusza to zramolałe miasteczko ... Miejscowych nie stać jak widać na wieksze inwestycje, niech sie więc Cieplice rozbudowują siłami zewnętrznymi. a to, że forma z Wa-wy, a Inwestor z Kielc, to nieistotne, kasa z miejskiej ciepłowni strategicznie płynie do Opola i nikomu to nie wadzi. Jest inwestor, niech buduje i chwała mu za to ...