To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejne odsłony 56. Września Jeleniogórskiego

Kolejne odsłony 56. Września Jeleniogórskiego

Narodowe czytanie dzieł Sienkiewicza a także kolejny koncert w ramach Silesia Sonans – to czeka nas w najbliższy weekend w ramach 56. Września Jeleniogórskiego. Jakie jeszcze imprezy przewidziano do końca miesiąca?

Narodowe Czytanie odbędzie się w Jeleniej Górze po raz trzeci. Po wielkich utworach Adama Mickiewicza oraz Aleksandra Fredry nadszedł czas na jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Start w sobotę (6 września) o godzinie 14.30 na Placu Ratuszowym.

Także w sobotę o godz. 19.30 w Kościele Łaski odbędzie się koncert gościnny Vratislavia Cantans „Magnificaty Mistrzów baroku” pod dyrekcją Giovani Antonioniego w wykonaniu: Giardino Armonico (Italia) Zespół Muzyki Dawnej, Chór Bayerichen Rundfunks (Niemcy). To w ramach XVII Festiwalu Silesia Sonans.
Atrakcji „września” jest więcej. 19 września wystartuje Barejada, 24 września – Norwidowisko, 27 września – 44. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. Szczegółowy program znajdzie się na plakatach, poszczególne imprezy będziemy zapowiadać na bieżąco.