To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejna wystawa grupy π-art

Kolejna wystawa grupy π-art

Plastycy z Jeleniej Góry, Karpacza, Piechowic, Mysłakowic i innych okolicznych miejscowości, zrzeszeni w grupie π-art idą jak burza. W środę (7 lutego) mieli kolejny wernisaż. To już trzecia wystawa tej grupy w tym roku. Najnowsza ekspozycja, którą można oglądać w Domu Kultury Muflon w Sobieszowie do końca lutego, ma tytuł „W krzywym zwierciadle”. 

Są na niej akwarele, obrazy olejne, haftowane oraz rysunki. Jak mówiła podczas wernisażu kustosz wystawy Agata Makutynowicz, jest tu sporo chaosu tematycznego, rozmiarowego i technicznego. To czyni wystawę tylko ciekawszą.

„W krzywym zwierciadle” to wykreowane przez artystów alternatywne rzeczywistości, tutaj odbijają się inne wizerunki niż zwykle, stają się wizją, niedosłownością, marzeniem, a nawet ironicznym spojrzeniem na siebie wymyślanego” - pisze o wystawie w katalogu Katarzyna Salus.

W MDK Muflon obejrzymy prace 33 artystów z grupy π-art. Ich obrazy aktualnie prezentowane są także w Muzeum Karkonoskim w „Galerii na górze”. Ekspozycja „Z palety Pi -artu” czynna będzie w muzeum do końca lutego.

Grupa π-art zawiązała się w lutym 2014 roku. Zrzesza osoby zajmujące się różnymi dziedzinami sztuki ( malarstwo, fotografia, rzeźba, witraż, muzyka). Członkowie to osoby zarówno z wyższym wykształceniem artystycznym jak i amatorzy. Spotkania grupy odbywają się cyklicznie w Piechowickim Ośrodku Kultury. Szefową grupy jest Emanuela Czujowska.  

Pi-Art w Muflonie (1).JPG
Pi-Art w Muflonie (2).JPG
Pi-Art w Muflonie (3).JPG
Pi-Art w Muflonie (4).JPG
Pi-Art w Muflonie (5).JPG
Pi-Art w Muflonie (6).JPG
Pi-Art w Muflonie (7).JPG
Pi-Art w Muflonie (8).JPG
Pi-Art w Muflonie (9).JPG
Pi-Art w Muflonie (10).JPG
Pi-Art w Muflonie (12).JPG
Pi-Art w Muflonie (13).JPG
Pi-Art w Muflonie (15).JPG
Pi-Art w Muflonie (16).JPG
Pi-Art w Muflonie (18).JPG
Pi-Art w Muflonie (20).JPG
Pi-Art w Muflonie (21).JPG
Pi-Art w Muflonie (22).JPG
Pi-Art w Muflonie (23).JPG
Pi-Art w Muflonie (24).JPG
Pi-Art w Muflonie (25).JPG
Pi-Art w Muflonie (26).JPG
Pi-Art w Muflonie (27).JPG
Pi-Art w Muflonie (28).JPG