To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejna ścieżka rowerowa prawie gotowa

Kolejna ścieżka rowerowa prawie gotowa

W Jeleniej Górze przybywa bezpiecznych tras dla rowerzystów. Prawie gotowa jest ścieżka, która połączy osiedle Czarne z Cieplicami.

Początek 4,7 km trasy ma miejsce przy ul. Cinciały w Cieplicach. Część jest nowa i ma porządną, bitumiczna nawierzchnię. Ścieżka łączy się potem z utwardzoną drogą rolniczą. Dojeżdża się nią do zbiornika „Balaton”.

W połączeniu ze ścieżką rowerową wzdłuż Bobru na Zabobrzu i dalej wyremontowaną ulicą Nadbrzeżną, powstaje bardzo przyjemna, kilkunastokilometrowa rodzinna trasa rowerowa. Przydałby się tam jednak bezpieczny przejazd z ulicy Nadbrzeżnej przez ulicę Wolności do ulicy Cinciały.

Nowa droga ma iść dalej do „Osadnika” i osiedla Czarne. W końcowej fazie łącznik prowadzi ulicami Nową, Czarnoleską i Malinową do ulicy Sudeckiej. Przy ulicy Sudeckiej przewidziano budowę sygnalizacji świetlnej, która pozwoli użytkownikom na przekroczenie ul. Sudeckiej i włączenie się do drogi rowerowej w kierunku Karpacza i centrum miasta. Nowy odcinek połączy istniejące już euroregionalne trasy rowerowe: ER 2 Liczyrzepa i ER 6 Dolina Bobru.

scieżka  (1).jpg
scieżka  (2).jpg
scieżka  (3).jpg
scieżka  (4).jpg
scieżka  (5).jpg
scieżka  (6).jpg

Komentarze (13)

"Dojeżdża się nią do zbiornika „Balaton” w Podgórzynie".
Szanowni Czytelnicy - pomińcie ten fragment, zapomnijcie, udawajcie że nie widzieliście.

Zbiornik zwany Balatonem nie jest w Podgórzynie,chyba ze wójt coś tam w Podgórzynie wykopał i zalał wodą.Nadając wykopanej kałuży imię Balaton

DO REDAKCJI. DLACZEGO NIE USUWACIE TAKICH ŚMIECI? Po pierwsze link, po drugie ogłoszenie seksualne. Ten śmieć który to zamieszcza będzie coraz bardziej nachalny jak stwierdzi że u was można...

Jak ktoś chce wykupić zbiornik balaton, działkę za dwie banki to gmina ją sprzedaje. Generalnie wójt sprzedaje wszystko co gminne i najcenniejsze.

"Redaktorzy" nowin pracują chyba za najniższą krajową.

Zróbcie ścieżkę do Mysłakowic w stronę Karpacza

Przez zimę całe pobocze będzie usłane śmieciami ,porozbiórkowymi autami,i cały syf zgromadzony w piwnicy i na strychu.

Czyli rozumiem, że te nierówne betonowe płyty na fragmencie ścieżki (na drodze dojazdowej na wał osadnika) zostaną? Tego krótkiego fragmentu już nie dało się porządnie zrobić? Gwizdy dla tego, kto zrobił taki bublowaty projekt (część ścieżki dostaje gładki asfalt, a w pewnym momencie wyjeżdża się na stare wyboje).

Zawsze komuś coś się nie podoba robią źle nie robią też źle co za ludzie

Dlaczego wszystkie ścieżki rowerowe mają krawężniki? Przecież to podraża koszty i wydłuża czas robót. Drogi poza terenem zabudowanym nie mają obrzeży a nie rozłażą się na boki?

ścieżki wcale nie są bezpieczne bo większość użytkowników nie ma pojęcia jak się na nich zachowywać - jadą lewą stroną albo całą grupą, nie pilnują dzieci, itp... tragedia

Czemu redachtory nie pozwalają postawić Ci plusa?

Tragedią jest to, że jesteś malkontentem, dla którego wszystko jest złe. Nie było drogi - źle, jest droga źle, ludzie uczą dzieci jeździć na rowerach źle .... Jesteś sportowcem to trenuj gdzie indziej. Ja się cieszę, że coś się zmienia i to na +.