To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koleje Dolnośląskie zawiesiły kursy do Goerlitz

FOT. KD

Od 12 kwietnia Koleje Dolnośląskie zawiesiły kursowanie pociągów do Görlitz. Decyzję tę spowodowały nowe ograniczenia epidemiczne po stronie niemieckiego przewoźnika. Wstrzymanie połączeń ma obowiązywać do 21 maja br.

Koleje Dolnośląskie, w porozumieniu w Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego - organizatorem przewozów kolejowych w regionie, postanowiły czasowo zawiesić kursowanie pociągów na trasie ze Zgorzelca do Görlitz.

Decyzja ma związek z wprowadzonymi przez niemieckiego przewoźnika wymogami dotyczącymi konieczności przeprowadzania testów na obecność COVID-19.

- Bazując na informacjach od naszego zagranicznego partnera – niemieckiego przewoźnika DLB, zdecydowaliśmy o wstrzymaniu połączeń do Görlitz do połowy maja – podaje rzecznik Kolei Dolnośląskich, Bartłomiej Rodak. – W związku z sytuacją epidemiczną w ostatnich tygodniach obserwujemy znikome zainteresowanie połączenia transgranicznymi. Zawieszenie jest czasowe i mamy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy na wszystkie trasy - dodaje

Podróżni nabywający bilety bezrelacyjne w komunikacji przygranicznej, czyli Euro-Nysa-Ticket oraz „KD+Czechy” są informowani o obowiązujących ograniczeniach. Osoby, które nabyły już bilet, mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę, bez potrącenia w postaci odstępnego.

Komentarze (2)

I bardzo dobrze! Po co jeździć do tych Niemców! Powinno to już tak zostać na stałe. Granica też powinna wrócić. Ci co pracują saksach to zdrajcy. To dlatego że ludzie wyjeżdżają do tych lewackich krajów nie jesteśmy jeszcze mocarstwem. Jeszcze kilka lat rządów Zjednoczonej Prawicy i nawet niedowiarki zrozumieją że dobrobyt jest tu w Polsce!

Pociągi Goerlitz - Lubań i Goerlitz - Wrocław są bardzo potrzebne i powinny jak najszybciej wrócić. Pociągi Goerlitz - Lubań można w przyszłości wydłużyć do Świeradowa.