To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kobiecy świat musicalu

Kobiecy świat musicalu

Muzyczne widowisko „SingLadies, czyli kobiecy świat musicalu” w wykonaniu dwóch wokalistek - Katarzyny Łaski i Pauliny Janczak, którym przy fortepianie towarzyszył będzie Damian Pietrasik, już w najbliższy piątek, 13 stycznia, o godz. 19.00, już w jeleniogórskiej filharmonii. W programie wielkie przeboje ze słynnych musicali.

To będzie wyjątkowy kobiecy wieczór, przenoszący publiczność do wspaniałego świata musicalu. Subtelność, kobiecość, wielowymiarowość, możliwość obcowania z dziełami mistrzów musicalu w najlepszym wykonaniu są gwarancją muzycznej przygody na najwyższym poziomie, w widowiskowej oprawie świetlnej przygotowanej przez Tomasza Filipiaka.

Obie wykonawczynie to wybitne solistki, miedzy innymi warszawskiego Teatru Roma, gdzie wcielały się w główne bohaterki takich przedstawień jak: "Upiór w operze", "Les Miserables", "Miss Saigon", "Piotruś Pan", "West Side Story" i w wielu innych.

Kasia Łaska gościnnie grała również w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Wokalistka użyczyła swojego głosu wielu postaciom z filmów i seriali animowanych, takich jak: „Mała Syrenka”, „Wielki powrót Piotrusia Pana”, „Mój brat niedźwiedź”, „Zaczarowana”. W polskiej wersji nagrodzonego Oscarem oraz Złotym Globem filmu Disney’a „Kraina lodu” zaśpiewała jako Elsa piosenkę „Mam tę moc”, która w wersji oryginalnej również została nagrodzona Oscarem w kategorii „Najlepsza piosenka”. W 2008 roku Kasia poznała Jona Lorda (Deep Purple), który po koncercie w Płocku zaprosił ją do stałej współpracy przy wspólnym projekcie muzycznym, z którym przez następne 4 lata występowali razem w najpiękniejszych salach koncertowych świata, m.in. w Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Brazylii, Korei, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech, we Włoszech i Francji, a w 2010 roku w Sali Kongresowej w Warszawie.
W 2011 roku w Wielkiej Brytanii swoją premierę miał album Jon Lord LIVE z koncertu w Bukareszcie, wydany na CD i DVD. Jon Lord zaprosił również Kasię do wykonania partii wokalnej wersji studyjnej albumu CONCERTO..., gdzie zaśpiewała obok takich artystów jak Steve Balsamo, Joe Bonamassa, Darin Vasilev, Bruce Dickinson (Iron Maiden), Steve Morse (Deep Purple) oraz Guy Pratt (Pink Floyd). Nagrania odbyły się w słynnym Abbey Road Studio w Londynie. Płyta ukazała się we wrześniu 2012 i jest dostępna w sklepach muzycznych na całym świecie. Obecnie Kasia pracuje z Przemysławem Książkiem nad autorskim projektem muzycznym SIRLI.

Paulina Janczak karierę rozpoczęła w 1999 r. występem w Carmen w chórze dziecięcym Teatru Wielkiego w Łodzi. W 2005 r. wzięła udział w nagraniach telewizyjnych kolęd dla TVP Polonia Od 2007 r. związana jest z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie (z którym w 2009 r. zdobyła podwójną Platynową Płytę za płytę „Upiór w operze”), ale współpracuje także z innymi teatrami w całej Polsce. Kobiecy wieczór musicalowy zapowiada się więc bardzo atrakcyjnie.