To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kluczyki do serc publiczności rozdane!

Nagrodę publiczności - Wytrych 2017 otrzymała Anna Ludwicka-Mania

W sobotni wieczór (7 października 2017), w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury rozdano tegoroczne Nagrody Kulturalne „Nowin Jeleniogórskich”. Za szczególne dokonania w sezonie artystycznym 2016/2017 wręczono sześć Srebrnych Kluczyków, specjalną nagrodę przyznaną przez Czytelników NJ, czyli Wytrych do Serc Publiczności oraz jedyny w swoim rodzaju - Złoty Kluczyk – za dokonania o wyjątkowej wartości, wykraczające poza ramy jednego sezonu.

Po raz pierwszy dwunastoosobowa Kapituła wybrała laureatów jednogłośnie. Za najlepszy spektakl teatralny uznano sztukę „Domówka” w reżyserii Łukasza Dudy Grupy STA-ART działającej pod egidą Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Za kreację aktorską uhonorowano Jadwigę Kutę i Tadeusza Kutę z Teatru Naszego za role Anny i Waldemara w spektaklu „Deja vu, czyli windą do nieba”. Za muzykę do tego właśnie spektaklu i muzykę do spektaklu „Na otwartym sercu” Zdrojowego Teatru Animacji oraz za aktywność muzyczną na innych scenach Jeleniej Góry nagrodzono Jacka Szreniawę. W kategorii Sztuki Wizualne Srebrny Kluczyk odebrał Andrzej Boj – Wojtowicz za wystawę „Człowiek, miejsce, czas...malarskie refleksje” w Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie – Oddziale Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Za Zjawisko Kulturotwórcze Kapituła uznała Ligę Rocka Jeleniogórskiego Centrum Kultury - za kolejny rok kreowania kultury alternatywnej i nieustająca rockowa energię w rozwijaniu u jeleniogórskiej młodzieży potrzeby uczestnictwa w kulturze. Wydarzeniem Sezonu Artystycznego okazał się Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Fundacja „Nowin Jeleniogórskich” przyznała specjalną nagrodę - Złoty Kluczyk 2017 - za wydarzenie, inicjatywę, działalność, zasługujące na szczególne wyróżnienie. Pośmiertnie uhonorowano Ewę Andrzejewską i Wojciecha Zawadzkiego, za wybitny dorobek twórczy i wykreowanie wydarzeń artystycznych najwyższej rangi ulokowanych w Jeleniej Gorze oraz stworzenie ponadczasowego zjawiska Jeleniogórskiej Fotografii opartego na autorskim programie Galerii Korytarz, Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej, Biennale Fotografii Górskiej i Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii w ramach działalności Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Dwuetapowy plebiscyt na najpopularniejszego artystę regionu głosami Czytelników „NJ” wygrała aktorka Teatru im. C.K. Norwida – Anna Ludwicka – Mania. Z jej upoważnienia szczególne trofeum - Wytrych do Serc Publiczności 2017 odebrał dyrektor Teatru Tadeusz Wnuk. Podobnie jak pani Anna, Jacek Szreniawa oraz Jadwiga i Tadeusz Kutowie z przyczyn usprawiedliwionych nie mogli odebrać Srebrnych Kluczyków, ale mieli godnych zastępców. Honory gospodarzy Gali pełnili prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła i starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska. Wśród gości honorowych był senator PiS Krzysztof Mróz.

W drugiej części Gali Srebrnych Kluczyków ze znakomitym, ponad godzinnym koncertem muzyki filmowej Michała Lorenca wystąpił zjawiskowy zespół DesOrient. Zagrał melodie ze znanych filmów fabularnych oraz hitowych seriali telewizyjnych. Siódemka artystów stworzyła wyjątkową atmosferę, szybko nawiązując kontakt z publicznością. To był niepowtarzalny i wyjątkowy wieczór.

 

GSK2017 (1).JPG
GSK2017 (2).JPG
GSK2017 (3).JPG
GSK2017 (4).JPG
GSK2017 (5).JPG
GSK2017 (6).JPG
GSK2017 (7).JPG
GSK2017 (8).JPG
GSK2017 (10).JPG
GSK2017 (11).JPG
GSK2017 (12).JPG
GSK2017 (14).JPG
GSK2017 (15).JPG
GSK2017 (16).JPG
GSK2017 (17).JPG
GSK2017 (18).JPG
GSK2017 (19).JPG
GSK2017 (20).JPG
GSK2017 (21).JPG
GSK2017 (22).JPG
GSK2017 (23).JPG
GSK2017 (24).JPG
GSK2017 (25).JPG
GSK2017 (26).JPG
GSK2017 (27).JPG
GSK2017 (28).JPG
GSK2017 (29).JPG
GSK2017 (30).JPG
GSK2017 (31).JPG
GSK2017 (32).JPG

Komentarze (13)

Kluczyki trafiły w dobre rece ale niektore zjawiska byly nie na miejscu np.pani starosta nie potrafi sie ubrac na taka impreze nie przychodzi sie garsonce typu oryj bide dotego w tshircie ledwo zakrywajace ogromne pierrsi a lekarzapopisy grafomanskie byly rzenujace jedynie przy zawadzkich troche sie spisal a czerwonego sweterka nie bede sie czepial bo zachowywal sie jakby nie wiedzial co tam robi zreszta szybko zrejterowal

Weź może się jednak nie wypowiadaj publicznie, bo oczy krwawią...

Smarku niedobzykany, gdzie ty kończyłeś szkołę? A może cię obraziłem tym stwierdzeniem, że ją kończyłeś? Przecież mogłeś kończyć i kończyć i nie skończyć...

Wyjątkowo trafny wybór laureatów w tym roku. Brawo p. Jacek Szreniawa. Brawo p. Łukasz Duda. Szacunek dla p. Andrzejewskiej i p. Zawadzkiego. Szkoda tylko, że nie został wyróżniony p. Krzysztof Rogacewicz - ten rok przyniósł bodaj największy sukces w Jego zawodowym życiu, a na pewno sukces międzynarodowy.

trojka to uwazaj bo ci sie wykrwawia i bedziesz zombi

najbardziej cieszę się z Pani Ewy i pana Wojtka, do dzisiaj nie mogę pogodzić się, że odeszli. Wszystkim nagrodzonym- gratulacje!!!

Świetny koncert. Doskonali muzycy.
Fajna impreza.Gratulacje dla nagrodzonych.

gratulacje dla organizatorów i dla wygranych i nagrodzonych
super gala świetny koncert gwiazdy znakomicie brzmiący !!!!

badzmy szczerzy szczego tu mozna było wybierac liga roka?i co jeszcze ci co piszą ze nic sie niedzieje to jednak maja racje . jakas pestka i co jescze w jeleniej festiwal swiatła był zabrane do innych miast festiwal rezyserów poszło won taki gospodarz tego miasta na scenie to chyba nie wiedział gdzie jest w czasie rozdawania nagród jedynie zawadzkie ale to juz ich nie ma i umrze smiercia naturalna jelenia jest głucha i slepa w niedziele przejdzcie sie po starym miescie pies zkulawa noga nie wyjdzie i tu ma byc kultura przez duze K

Faktycznie "szczego" wybierać? I szczym do ludzi. Najpierw naucz się pisać, a później pisz - tylko o tym, na czym się znasz. Mam nadzieję, że ci jakiś odblask z festiwalu światła rozjaśni w głowie.

Przecież to ten sam onanista co w pierwszym poście (Anonim2). Nawet ze szkoły specjalnej go wylali, bo stwierdzili, że jest opóźniony.

cos ci si e popiepszyło pozycz mi swoich wasów do podtarcia czterech litera ja ci pozycze wisz co do wyczyszczenia zebów

..wytrychem,to za moich mlodych czasow sp.Jozek otwieral
wszystkie niemieckie domy,ale to byly czasy,gdy tutaj jeszcze nie bylo zasluzonych z Jeleniej Gory