„Karkonoszki” bez szans z Ostrovią

Nie było tak długo oczekiwanej przez kibiców niespodzianki w kobiecych rozgrywkach I ligi. Jeleniogórskie koszykarki znów zaznały goryczy porażki. W sobotni wieczór, 23 stycznia we własnej hali wysoko 58:71 uległy wiceliderkom grupy B z Ostrovii Ostrów Wlkp.

Tylko do przerwy zespół MKS MOS Karkonosze był równorzędnym rywalem dla podopiecznych byłego zawodnika PGE Turowa, teraz trenera gości Wojciecha Szawarskiego. W początkowej kwarcie jeleniogórskie dziewczęta prezentowały skuteczną koszykówkę (20:15). Składne i szybkie akcje oraz pewna obrona mogły się podobać. Po kwadransie „Karkonoszki” wygrywały 28:22, potem 31:25, jednak trafienia Kasi Motyl, Iwony Winnickiej i Agaty Ostrowskiej (11:24), zmieniły wynik na 31:39.

Po przerwie na boisku dominowały już doświadczone zawodniczki Ostrovii, które kolejną partię meczu zakończyły 14:23. Gospodynie w ostatniej kwarcie (13:9), odrobiły część strat. Dla pokonanych najwięcej punktów zdobyły Elżbieta Paździerska 25, Jonna Pawlukiewicz 15 i Agata Krygowska 7.