Karkonosze walczyły, awansowała Ślęza

Trzy minuty przed końcowym gwizdkiem sędziów koszykarki MKS MOS Karkonosze remisowały 61:61 z faworyzowaną Ślęzą Wrocław (obie drużyny z I ligi), w meczu Pucharu Polski kobiet. Potem przyjezdny, doświadczony zespół trenera Radosława Czerniaka pokazał wyższą klasę i zwyciężając 71:63 awansował do kolejnej rundy PP.

W hali jeleniogórskiej „Dziesiątki” kibice obejrzeli zacięte spotkanie. Choć gospodynie wygrywały 13:6, początkowa kwarta zakończyła się wynikiem 14:14. Do przerwy na świetlnej tablicy było 31:33. Potem, pomimo ośmiopunktowej przewagi Ślęzy, „karkonoszki” potrafiły wyrównać stan potyczki na 59:59. W pokonanej ekipie trenera Jerzego Gadzimskiego punktowało dziesięć zawodniczek. Żaneta Szczęśniak zdobyła 18, Agnieszka Myślak 13, Jastina Kosalewicz 10 pkt.

W tabeli I ligi koszykarki z Wrocławia zajmują piąte miejsce ze stratą tylko dwóch „oczek” do poznańskiego AZS-u, Karkonosze to outsider. Zwyciężczynie pucharowej konfrontacji w klubowych żółto – czerwonych strojach wcześniej w turnieju Polska – Basket – Jelenia Góra pokonały MKS MOS Karkonosze wyżej, 79:54.

W meczu PP w Ślęzie wystąpiły dwie koszykarki z rocznika 1988 znane z jeleniogórskich klubów, skrzydłowa/centerka Agnieszka Kret i rozgrywająca Iwona Winnicka. Pierwsza z nich trafiła do kosza za sześć punktów, druga za dwa. Najcelniej rzucały Paulina Kuras – 13 pkt. i Monika Jasnowska (obie z rocznika 1992) – 12 pkt.