Karkonosze przegrały, Siatrak w szpitalu

Na własne życzenie przegraliśmy - mówili po spotkaniu z Lechią Dzierżoniów podopieczni Marka Herzberga. Biało - niebiescy w starciu z wiceliderem IV ligi mieli sporo okazji, ale zabrakło im skuteczności, aby móc choćby zremisować w tym spotkaniu. Porażka 0:2 boli, zwłaszcza że została okupiona poważną kontuzją obrońcy Karkonoszy - Marka Siatraka.

W pierwszej połowie jeleniogórzanie mieli sporo okazji do objęcia prowadzenia. Po 20 minutach gry mogłobyć dwa, trzy zero dla Karkonoszy, jednak drogi do bramki w sytuacjach sam na sam nie mógł znaleźć Marcin Krupa. Później nastąpił zwrot akcji, bo w polu karnym po faulu Bijana upadł Kuriata i to on chwilę później wymierzył sprawiedliwość pokonując Dubiela z rzutu karnego. Po zmianie stron nadal trwała dobra gra Karkonoszy, jednak żaden z piłkarzy nie potrafił udokumentować tego choćby jedną bramką. Swoje akcje marnowali: Malinowski i Krupa (sam na sam z bramkarzem), a także Kowalski. Lechia za wszelką cenę starała się obronić skromne prowadzenie z pierwszej połowy.

W 60 minucie w ferworze walki ucierpiał nasz obrońca - Marek Siatrak, który niefortunnie upadł na murawę, wybijając sobie bark. Ten zawodnik jużwcześniej miał problemy z tą częścią ciała. Po upadku Siatrak nie był w stanie kontynuować gry, został zmieniony i odwieziony do dzierżoniowskiego szpitala.

Do końca trwała walka o bramkę, ale Karkonosze nie mogły przedrzeć się przez gęste zasieki dzierżoniowskich obrońców. W niemal ostatniej minucie meczu do bramki biało-nieboieskich ponownie trafili lechici, któzy przeprowadzili wzorowy i co najważniejsze skuteczny kontraatak.

Lechia Dzierżoniów - Karkonosze Jelenia Góra 2:0 (1:0)

Karkonosze - Dubiel - Rodziewicz, Bijan, Wawrzyniak, Siatrak, (62min. Kołodziejczyk), Smolak, (45min. Kowalski), Chrząszcz, Adamczyk, Krupa, Durlak (80min Kotarba), Malinowski (80min. Wojtas)

Zdjęcie - archiwum nj24.pl ( Na zdjęciu Marek Siatrak - obrońca Karkonoszy)