To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Karkonosze Open 2019 - rozdajemy zaproszenia!

Karkonosze Open 2019 - rozdajemy zaproszenia!

W najbliższy weekend, 28 i 29 września, w jeleniogórskiej hali przy ulicy Złotniczej warto obejrzeć rywalizację w 54. międzynarodowym turnieju tańca „Karkonosze Open 2019”. To najstarsza tego typu impreza w Polsce i jedna z najstarszych w Europie. W kilkunastu klasach tanecznych i w turniejach open, w tańcach standardowych i latynoamerykańskich zaprezentuje się aż pięćset par.

Zobaczymy tancerzy i tancerki z klubów polskich oraz zagranicznych, z Niemiec, Czech, Estonii, Litwy, Białorusi, Rosji, Włoch, Słowacji, Francji, Gracji, a nawet z Azerbejdżanu i Filipin. Ich taneczne pląsy oceni 26 sędziów z czternastu krajów. Wiekowy przedział uczestników turnieju to 8 – 9 lat do powyżej 45 lat. Dzieci i juniorzy powalczą o laury w Dance Sport Europe (DSE). Taneczne pary młodych, dorosłych i seniorów będą oceniane w międzynarodowym rankingu World DanceSport Federation (WDSF) i w turnieju Grand Prix Dance Sport.

W minionym roku w „Karkonosze Open” w kategorii tańców standardowych najwyżej oceniono Jacka Jeschke i Hannę Żudziewicz (na zdjęciu). Jacek rozpoczynał karierę w Jeleniej Górze, reprezentuje najwyższą klasę taneczną „S”, jest sześciokrotnym mistrzem Polski w tańcu towarzyskim. W obecnej, dziesiątej edycji telewizyjnego show „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” tańczy z aktorką, laureatką czterech Telekamer, Barbarą Kurdej – Szatan. Jacek Jeschke z Anną Karczmarczyk wygrał piątą edycję „Tańca z gwiazdami”. Hanna Żudziewicz z parze z Robertem Wabichem wygrała szóstą edycję show, reprezentuje klasę „S” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. W jubileuszowej edycji 2019 Hanna tańczy z aktorem kabaretowym Adamem Małczykiem z Formacji Chatelet.

W sobotę, 28 września i w następnym dniu, 29 września, początek tanecznych popisów w „Karkonosze Open 2019” od godziny dziesiątej. Gala finałowa w niedzielny wieczór o godzinie 17.30. Prestiżowy turniej organizowany przez UKTS „Karkonosze” współfinansuje Miasto Jelenia Góra. Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Honorowy patronat sprawuje prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy cztery podwójne zaproszenia na turniej „Karkonosze Open 2019”. Informacja, jak można je zdobyć, w Nowinach Jeleniogórskich z 24 września 2019 r. Zapraszamy!

KARKONOSZE OPEN 2019.jpg

Komentarze (9)

Wstyd i hańba, by za wejściówki płacili nie tylko sami tancerze, którzy biorą udział w konkursie, lecz także ich opiekunowie.

Wiem, bo byłam i dowiedziałam się od znajomej, której dziecko tańczy.

niestety na każdym turnieju jest tak zwana opłata startowa ...za dany styl taneczny ...

Para tancerzy i 20 opiekunów. Sprzątanie też kosztuje.

Cudowna pasja,ale bardzo droga.Treningi,stroje,wyjazdy na turnieje.

Jestem w środku poziom mistrzowski kibiców brak. Słaba reklama. Gdzie dzieci ze szkół tanecznych?

nigdzie żadnej informacji o cenie za bilet ,cóż to za tajemnica ???? czyżby cena w zależności o zamożności jak na targu

bilety cena 30 zł

Jeden z droższych turniejów jeżeli rozchodzi sie za opłaty startowe za styl 160 zł płaci para ,za swój start w jednym stylu czyli 320 za łacine i standard skape zaplecze gastronomiczne

Baltic Cap tylko go pobija ,zarówno w opłatach startowych jak i w wejsciówkach