To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Karkonoski festiwal kwiatów

Karkonoski festiwal kwiatów

Mała Japonia to jedyne w swoim rodzaju miejsce w Karkonoszach. Nie tylko przepiękny ogród japoński, ale także kawałek prawdziwej Japonii w krajobrazie naszych gór. Został skomponowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów oraz filozofią feng shui. 

Twórcy Siruwii udanie łączą tradycję z nowoczesnością. Dzięki temu zwiedzanie Małej Japonii jest fascynującą przygodą, zapewniającą mnóstwo nowych doświadczeń i atrakcji. Samuraj, gejsza, ogród japoński, drzewa bonsai, prawdziwa japońska zielona herbata czy ikebana to znane wszystkim pojęcia, tutaj zyskują realną formę. Różnorodność Małej Japonii jest ogromna, a jej poznawanie to niekończąca się przygoda.

Kolorowy zawrót głowy
Wiosna to najbardziej kolorowa pora roku w Małej Japonii - Ogrodzie Japońskim Siruwia, który właśnie teraz tonie w kwiatach. W tym roku od 15 maja do 9 czerwca zapraszamy na V Festiwal Kwitnących Azalii i Rododendronów. W ogrodzie można podziwiać imponującą kolekcję różaneczników - ponad 2500 okazów (80 odmian)! W tym roku po raz pierwszy zakwitną tutaj azalie japońskie w formie drzew bonsai, które sprowadzone zostały z Japonii. Taka feeria barw i równie urzekających zapachów długo pozostaje w pamięci. To jednyna okazja w roku na podobne doznania.   

Święto wszytkich dzieci
1 czerwca wielkie wydarzenie w Siruwii, czyli Kodomo-no Hi - Japoński Dzień Dziecka. Kodomo-no Hi to święto wszystkich dzieci, ale również dzień wdzięczności dla rodziców. Właśnie w tym dniu, tak jak w Japonii, wieszane są tu powiewające na wietrze karpie, będące symbolem siły woli i odwagi w stawianiu czoła przeciwnościom. 1 czerwca 2019 r. w Małej Japonii odbędzie się oficjalne otwarcie najwyższego, nowoczesnego placu zabaw.
Najmłodszych odkrywców i poszukiwaczy przygód już dziś zapraszamy do poznania najnowszej atrakcji Ogrodu Siruwia., pozwalającej na połączenie beztroskiej zabawy z rozwojem sprawności dzieci. Olbrzymia piaskownica, zawierająca 500 ton bielusieńkiego piasku, wywoła zapewne szeroki uśmiech u wszystkich małych milusińskich. Dziesięciometrowe zjeżdżalnie zadowolą nawet najbardziej wybrednych poszukiwaczy mocniejszych wrażeń, których rodzice (w czasie kiedy ich pociechy oddawać będą się zabawie) znajdą czas na degustację prawdziwej japońskiej zielonej herbaty czy dobrej kawy serwowanej w tutejszej kawiarni.

Zapraszamy na niezwykłą podróż po Małej Japonii, pełną rodzinnego szczęścia, która na długo pozostanie w Waszych wspomnieniach. Gwarantujemy dobrą zabawę i moc atrakcji.

Mała Japonia (2).jpg
Mała Japonia (3).jpg
Mała Japonia (4).jpg
Mała Japonia (5) - wizualizacja placu zabaw.jpg
Mała Japonia - wizytówka.jpg