To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Już jest nowy teledysk Leniwca

Już jest nowy teledysk Leniwca

Od kilku dni w internecie można obejrzeć nowy teledysk do piosenki „Raj” jeleniogórskiej grupy „Leniwiec”. Obraz jest nietypowy, powstał podczas zakończonego w lutym festiwalu ZOOM-ZBLIŻENIA.

Teledysk to animacja wykonana z plasteliny. To bardzo trudna i czasochłonna technika. Pod opieką Moniki Kuczynieckiej przy animacji pracowali: Gosia Desput, Martyna Krzywicka, Josefina Berankova, Matylda Szpila, Karolina Voleska, Olga Zapotocka-Zapolska, Michał Musiał. Monika Kuczyniecka jest autorką wielu filmów animowanych i teledysków z plasteliny. Wyreżyserowała m.in. teledyski do kawałków „Bang, Bang” zespołu Voo Voo oraz „Ucieczka z wesołego miasteczka” Czesława Mozila. Zilustrowała również okładkę jego płyty pn. Pop.

Prace nad „Rajem” trwały cały tydzień. Zespół animatorów odpowiadał również za scenariusz. W naszym polskim raju nie zabrakło węża kusiciela, bójek pod dyskoteką czy łapówek. Zresztą, obejrzyjcie sami, link znajduje się poniżej.
Tymczasem już w najbliższy piątek (10 marca) w Jeleniej Górze odbędzie się koncert legendarnych grup: Leniwca oraz Farben Lehre. Fanom muzyki rockowej i punkrockowej nie trzeba tych kapel przedstawiać. Leniwiec pochodzi z Jeleniej Góry, istnieje od 1994 roku. Grają punka, okraszonego elementami muzyki folk, reggae czy ska. Kapela Farben Lehre powstała w Płocku w 1986 roku. Podobnie jak Leniwiec, gra punka z domieszką innych gatunków, przede wszystkim reggae. Obie kapele wielokrotnie występowały na Przystanku Woodstock. Farben Lehre w ubiegłym roku świętowało 30-lecie istnienia.
Koncert w Jeleniej Górze odbędzie się w ramach zaplanowanej trasy klubowej. To już w najbliższy piątek (10 marca), o godz. 18.00 w sali „Nova” w Jeleniogórskim Centrum Kultury, przy ul. 1 Maja 60. Bilety (35 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu) można nabyć w sekretariacie Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 lub bezpośrednio przed koncertem.

UWAGA!
Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na ten koncert. Informację, jak je zdobyć, zamieścimy w najbliższym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 7 marca 2017r.

 

See video

Komentarze (2)

fajne, i gitare nieźle słychać

fajne, i gitare nieźle słychać