To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Justyna Kowalczyk wystartuje w Biegu Piastów!

Puchar świata w 2014 roku i tort dla Justyny Kowalczyk.

Multimedalistka igrzysk olimpijskich i niekwestionowana królowa biegów narciarskich w Polsce Justyna Kowalczyk wystartuje w tegorocznym Biegu Piastów. Zapowiedziała to na swoim oficjalnym profilu na facebooku.

– Ale mam wiadomość! Ale się cieszę! Trener zgodził się, bym wystartowała w Bieg Piastów!!! – napisała Justyna. Dodała, że od wielu lat chciała chciała to zrobić, jednak walka w pucharze świata zawsze stała na przeszkodzie.

Wystartuje na koronnym dystansie 50 km. – Rozmowy trwały od kilku dni. Cieszę się, że skończyły się sukcesem. Zarezerwowaliśmy dla Justyny numer 1 – powiedział Leszek Kosiorowski ze stowarzyszenia Bieg Piastów.
Justyna Kowalczyk w ostatnich latach dwukrotnie startowała w Jakuszycach, w zawodach pucharu świata. Było to w 2012 i 2014 roku W obu przypadkach zwyciężała w biegu na 10 km stylem klasycznym. W 2014 roku otrzymała od kibiców i organizatorów specjalny prezent - tort urodzinowy. Licznie zgromadzeni kibice śpiewali jej sto lat.
Bieg Piastów na 50 km zostanie rozegrany w sobotę 4 marca na Polanie Jakuszyckiej. Więcej o przygotowaniach do tegorocznej imprezy w linku poniżej.