To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Justyna Kowalczyk pobiegnie w Jakuszycach

Justyna Kowalczyk pobiegnie w Jakuszycach

Mistrzyni olimpijska i świata Justyna Kowalczyk w środę 23 marca wystartuje w Mistrzostwach Polski w Biegach Narciarskich na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie! Pobiegnie na 5 km klasykiem. Początek tego biegu o godz. 14.30.

W tym samym dniu i 22 marca Polana Jakuszycka będzie także areną Mistrzostw Polski w Biathlonie z udziałem najlepszych polskich zawodniczek, które tak udanie prezentują się w tym sezonie. W sztafecie na Mistrzostwach Świata w Biathlonie w Oslo zajęły czwarte miejsce.
Organizacja dwóch mistrzostw kraju w tym samym terminie w Jakuszycach jest spowodowana tym, że po raz kolejny to jedyne miejsce w kraju, gdzie jest to możliwe. W innych ośrodkach jest za mało śniegu.
Justyna Kowalczyk wystartuje na Polanie Jakuszyckiej po ponad dwóch latach przerwy. Poprzednio rywalizowała tu 18 i 19 stycznia 2014 o punkty Pucharu Świata. 19 stycznia 2014 wygrała bieg na 10 km - to jej ostatnie zwycięstwo w PŚ i ostatnie indywidualne podium.
Mistrzostwa Polski w biegach na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie będą odbywać się od 19 do 24 marca.

Komentarze (3)

Trochę żenujące mistrzynię oglądać w ogonach wyścigów,złośliwi mówią,że brakuje trenera z Rosji.

Nie trenera,ale brakuje młodzieży,która miast biegać przerzuca internetowe strony,grzebie kciukiem w telefonach i ma gdzieś wysiłek fizyczny. A sprawa inna,to wydawanie z budżetu państwa ciężkich milionów na fanaberie władzy, na dopieszczanie Rydzyka i innych darmozjadów.