To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jubileuszowy koncert Chóru Ekumenicznego

Podczas jubileuszowego koncertu w  filharmonii Chór Ekumeniczny z Karpacza wystąpi pod dyrekcją Bernarda Stankiewcza.

Chór Ekumeniczny z Karpacza obchodzi 20-lecie działaności. Z tej okazji w niedzielę, 27 listopada, o godz. 17.00 w jeleniogórskiej filharmonii odbędzie się uroczysty koncert, podczas którego jubilat wystąpi  pod dyrekcją swojego obecnego szefa – Bernarda Stankiewicza. W programie kompozycje m.in.: Wolfganga Amadeusa Mozarta, Antonio Vivaldiego, Charlesa Gounoda, Ludwiga van Beethovena, Johanna Sebastiana Bacha, Józefa Świdra, Jamesa Newtona.

Chór Ekumeniczny w Karpaczu rozpoczął działalność w listopadzie 1996 roku w efekcie połączenia grupy osób związanych z zespołem Wang, powołanym do życia przy miejscowej parafii ewangelicko-augsburskiej Wang, i grupy śpiewających pasjonatów z parafii rzymskokatolickiej. Pierwsza dyrygentką chóru była pani Jagoda Plebańska. Kolejnymi dyrygentami chóru byli Andrzej Gniewek i Andrzej Ejsymont. Od 12 lat zespół prowadzi Bernard Stankiewicz.

Członkowie Chóru Ekumenicznego, zdecydowali, iż będą śpiewali repertuar tak dobrany, by nie ranił uczuć religijnych kogokolwiek. Ważną częścią działalności chóru jest organizowanie koncertów charytatywnych, z których przychód przeznaczany jest dla potrzebujących wsparcia. Chór od początku swego istnienia wiele koncertuje, głównie w kościołach. W 2006 roku Starosta Jeleniogórski przyznał zespołowi nagrodę za "Promocję Regionu".
Cotygodniowe próby Chóru Ekumenicznego odbywają się w holu Leśnego Banku Genów Kostrzyca, gdzie śpiewanie dobrze brzmi dzięki odpowiedniej akustyce. Chór otwarty jest dla nowych członków. Każdy, kto czuje radość śpiewania, ma słuch muzyczny, poczucie rytmu i akceptuje zasady ekumenii, może dołączyć do zespołu.

Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten własnie koncert w Filharmonii Dolnośląskiej. Informacja, jak można je zdobyć, w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich" z 22 listopada 2016. Zapraszamy!  

Komentarze (3)

Zachęcam także te osoby, które nie zakupiły jeszcze biletów do pójścia na koncert jubileuszowy. Chór jest wspaniały i pięknie śpiewa, reprezentując bardzo wysoki poziom.

To prawda, chór jest wspaniały. Często bywam na ich koncertach i zawsze to wielkie przeżycie. Gratulacje z okazji jubileuszu!!!

Widzę, że ktoś chóru bardzo nie lubi, skoro znajduje czas, by dodać ten głos na "nie" :(