To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jubileuszowe wydanie Rocznika Jeleniogórskiego

Jubileuszowe wydanie Rocznika Jeleniogórskiego

50. jubileuszowy Rocznik Jeleniogórski wydało Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry. Dzisiaj (20 listopada) w Książnicy Karkonoskiej można będzie porozmawiać z autorami najnowszych publikacji oraz poznać inne wydawnictwa Towarzystwa.

Spotkanie autorskie i prezentacja wydawnictw rozpocznie się o godz. 17.00 Wstęp jest wolny.

Zaprezentowany zostanie 50.Rocznik Jeleniogórski. Jubileuszowe wydanie zawiera 45 tekstów, w tym 15 obszernych artykułów i liczne ilustracje.

 

Drugim wydawnictwem jest "Pamięć o szkole i mieście. Wspomnienia niemieckich i polskich uczniów jeleniogórskich szkół średnich". Są to wspomnienia 10 absolwentów z lat 1935-1944 oraz 14 absolwentów z lat 1945-1960. Uzupełnieniem jest publikacja oryginalnej kroniki klasowej prowadzonej od 1946 r.

 

Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry wydało także opracowanie "1914-1918 Wielka Wojna w cieniu Karkonoszy. Niemieckie i polskie miejsca pamięci w regionie jeleniogórskim z perspektywy minionego stulecia".

Książka zawiera opis historyczno-teoretyczny poświęcony upamiętnieniom żołnierzy poległych w I wojnie światowej rozsianych po całej Europie, a w szczególności w regionie jeleniogórskim. Drugą część stanowi katalog ponad 60 pomników i innych upamiętnień poległych żołnierzy z Kotliny Jeleniogórskiej.

Podczas spotkania w Książnicy Karkonoskiej będzie zakupienia książek w promocyjnej cenie.

TPJG.jpg