Oficjalne otwarcie imprezy, która odbywać się będzie z okazji Światowych Dni Dziedzictwa nastąpi 17 września o godzinie 14.00. Półgodziny później rozpocznie się seminarium „Mistrzowskie jak rzadko które…”. W jego programie wykłady dr Arne Franke (Berlin): „Odkrycia widoków nieznanych autorstwa Friedricha Bernharda Wernera (1690-1776)” i dr inż Justyny Jaworek z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: „Działalność planistyczna Petera Josepha Lenné na Dolnym Śląsku. Parki rezydencjonalne, zieleń miejska i projekty urbanistyczne”. O godzinie 16.00 nastąpi otwarcie wystawy „Mistrzowskie jak rzadko które” Petera Josepha Lenne. O godzinie 18.00 w parku zagra Kowarska Orkiestra Rozrywkowa, zaś o godzinie 18.30 spod pałacu na przystań przy stawie „Kąpielnik” wyruszy parada w strojach historycznych. O godzinie 19.00 rozpocznie się poetycki wieczór w Bukowcu, na przystani stawu „Kąpielnik”. Na zakończenie dnia o godzinie 20.30 zaplanowano „Bal u hrabiny w sali starego browaru”. W programie balu: wręczenie tytułów Ambasadorów Karkonoszy, aukcja na rzecz rewitalizacji kamiennej ławki podarowanej przez króla Prus Wilhelma IV w 1846 r. hrabinie Fryderyce von Reden, konkurs na potrawę pałacową (połączony z degustacją) i konkurs na najciekawszy strój historyczny. Rezerwacja biletów: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów tel. 75 742 8501, 695 936 684.
Drugi dzień imprezy rozpocznie, o godzinie 11.00 odkrywanie romantycznego parku w Bukowcu, podczas wycieczki z przewodnikiem. Na godzinę 12.00 zaplanowano projekcję filmu pt. „Opiekunka Kotliny Jeleniogórskiej - działalność hrabiny Fryderyki von Reden” w Artystycznej Stodole, a o godzinie 13.00 w dużej sali pałacu zostanie wyświetlony film "Po sąsiedzku", o pałacu i parku w Morawie. Po nim Marzena Muszyńska-Szwegler opowie o działalności Pałacu „Morawa” oraz Fundacji Jadwigi. O godzinie 14.00 zostanie otwarta wystawa pamiątek rodzinnych von Rotenhan, którą ubarwią wspomnienia baronowej Eleonory von Rotenhan, ostatniej przedstawicielki rodu urodzonej w Bukowcu. O godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie z pisarzem i artystą Henrykiem Wańkiem. Ostatnim akcentem „Jesieni ze sztuką w Bukowcu” będzie koncertowa wersja opery “Faust” Jana Wolfanga Goethego, do muzyki księcia Antoniego Radziwiłła, w wykonaniu: Tatiany Hempel (sopran), Tomasza Krzysicy (tenor), Roberta Gierlacha (baryton), Edwarda Lubaszenki w roli księcia Antoniego Radziwiłła oraz Poznańskiego Chóru Kameralnego. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00 w Artystycznej Stodole.
Od 13.00 dla gości, którzy przyjadą do Bukowca będzie dostępna oferta małej gastronomi przy pałacu i Stodole Artystycznej. Będzie również można obejrzeć i zakupić wydawnictwa regionalne Wydawnictwa AD REM z Jeleniej Góra i skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego (staw w Bukowcu) oraz przejażdżek bryczką. Dla Najmłodsi od godziny 12.00 w parku będą mogli uczestniczyć we wspólnych zabawach
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...