To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jerzy Sapiela przegrał walkę z COVID

zdj. szklarskaporeba.pl za MBI POD SZRENICĄ

Zmarł 5 kwietnia przegrywając walkę z COVID. Jak podaje portal szklarskaporęba.pl: "Jerzy Sapiela — mistrz Aikido, założyciel Karkonoskiej Szkoły Aikido, inicjator wystawienia Słupów Pokoju w Szklarskiej Porębie i okolicy, wiceprezes zarządu Polskiej Federacji Aikido, członek rady technicznej, uhonorowany przez Hombu Dojo w Tokio najwyższym stopniem instruktorskim Shihan Aikikai 6 Dan nadawanym wąskiej grupie najwybitniejszych instruktorów aikido. W grudniu 2020 roku Rada Miasta uhonorowała Jerzego Sapielę, nadając mu tytuł Zasłużonego dla Szklarskiej Poręby."

Wiele lat pracował w Nadleśnictwie Szklarska Poręba, ostatnio jako sekretarz. Jak wspomina go Zyta Bałazy na swoim facebookowym profilu: ”Przez ponad 30 lat doglądał stanu technicznego Nadleśnictwa Szklarska Poręba, wykonywał niezbędne remonty oraz realizował liczne inwestycje budowy dróg, leśnych osad, obiektów retencyjnych i turystycznych. W swoją pracę wkładał całe serce, niejednokrotnie wykraczając poza zakres swoich obowiązków.”

Jerzy Sapiela współorganizował Bieg Leśników, przez 25 edycji tego wydarzenia.

Komentarze (26)

Może załapał się na szczepionkę?

Masz racje. Jeżeli ktoś schodzi krótko po wyszczepieniu to jest to tzw. NOP skutek niepożądany, tylko w Polsce niechętnie takie przypadki rejestrują. Wygodniej jest sprawe wyciszyć bo wtedy można sprzedać wincej szczepionek.

Któryś lekarz o tym ostatnio opowiadał, NOP grozi przez półtorej roku (albo dwa, nie pamiętam). Opowiadał też, że z definicji pfizer i moderna nie są szczepionkami tylko preparatami genetycznymi. Tylko Astra może być teoretycznie nazywana szczepionką. Wszystkie po równi nie powinny być podawane ludziom.

Dzięki szczepionce nie na już Krawczyka ...

Szczpionka to jest fragment wirusa wprowadzony do organizmu. Jest on na tyle mały, że nie jest groźny za to układ odpornościowy uczy się jak z nim walczyć.

To co obecnie stosują polega na manipulacji genami dlatego jest to terapia genowa a nie szczepionka. Postawimy tych skur... przed sądem ale takim prawdziwym a nie jakimś TS.

Jeżeli półtorej roku, jak piszesz, to nie dwa , tylko dwie lata.
Polszczyzna do dudy, treść też.

Może załapał się na szczepionkę?

Miałem sen:

- kulawy z Żoliborza umarł.

Dziad z Nowin niestety jeszcze żyje. Ale jest nadzieja....

Dr Grzesiowski straci prawo wykonywania zawodu? - Nie żałuję ani nie wycofałbym się z żadnej wypowiedzi - mówi "Wyborczej" jeden z najpopularniejszych ekspertów od koronawirusa. Dr Grzesiowski nie obawia się i nie zamierza milczeć. "Im wyższy szczebel władzy, tym więcej psychopatów. Dla mnie jest oczywiste, że część osób, które są u władzy, to właśnie ludzie z osobowością psychopatyczną. Musimy to wiedzieć i widzieć".

Prezes Rzeszowskiego Centrum Medycznego MEDYK, był łaskaw niejednokrotnie chwalić się niebywałym osiągnięciem w zakresie "pomnażania" ilości zaszczepień, wynikającego ze szczególnego "wykorzystywania do cna" każdej ampułki szczepionki... Odnoszę wrażenie, że tak znaczne "oszczędności" i stąd możliwości uzyskania tamże wysokich wyników zaszczepień, może sugerować, że wspomniane oszczędności (w takiej liczbie!) polegały na zbyt "śmiałym" rozcieńczaniu oryginalnych dawek...
Ponadto "atak" na reportera TVN24, sugerujący tendencyjne łączenie tego fenomenu ilości zaszczepień z polityką, jest - w/g prezesa - totalnie bezzasadny! No cóż, pozostaje pogratulować prezesowi takiego wyniku! Co do szczepienia - ostatnio (po długim czekaniu!) zostałem zaszczepiony pierwszą dawką Pfizer'a - żadnej nawet najmniejszej reakcji poszczepiennej (poza jednodniowym bólem przedramienia) - czyżby placebo?

Skoro szczepionka może wywołać objawy zbliżone do zakażenia wirusem, to może preparaty na covida wywołują objawy zbliżone do tych, które prezentują często osoby zakażone, czyli z reguły żadne. Na tym polega fenomen korony, zwyczajowo żeby stwierdzić że chorujesz trzeba zrobić test, który z natury wychodzi pozytywnie, bo reaguje na większość wirusów. A jakie objawy najczęściej prezentuje osoba obłożenie chora na tą ciężką chorobę ? Katar i podwyższona temperatura. Jakie lekarz przepisuje lekarstwa ? Żadnych. Jakie są zalecenia lekarskie ? Zamknij się w domu na 10 dni.

Zanim się tu hejt wyleje, oczywiście są osoby, które zakażenie koronawirusem przejdą bardzo ciężko, albo w ogóle nie podołają. Nigdy nie dowiemy się jak niewielki jest to odsetek, ponieważ wszyscy w oficjalnym nurcie manipulują faktami.

Właśnie otrzymałem SMS-a od "systemu", że mogę przyspieszyć II szczepienie (Pfizer) z maja na kwiecień (I szczepienie koniec marca dla 70+) i tu mam pytanie: ile tak właściwie MUSI upłynąć czasu pomiędzy tymi szczepieniami? Jaka jest minimalna i maksymalna zwłoka, pomiędzy szczepieniami tej firmy, szczepionkami? Naturalnie w SMS-ie polecają mi, skontaktować się z moją przychodnią, celem przyspieszenia, ale "kontakt" telefoniczny praktycznie niemożliwy, a osobisty też. Zatem proszę szanownych internautów o informację, w dla mnie istotnej sprawie! Dziękuję!

Dla ,,picera'' minimum to 21 dni a max 6 tygodni. Na zdrowie;)

Tak naprawdę, to nie ma żadnego znaczenia. Nikt tego nie wie. Nowa teoria mówi, że jeśli miałeś przeciwciała przy pierwszej dawce druga jest zbędna. Do niedawna zastrzyki z mRNA były zakazane dla ludzi. Konsekwencji obecnych posunięć są nie do przewidzenia w perspektywie czasu. Po prostu trwają masowe testy.

Na covida czy z covidem bo z covidem według tych testów to jesteśmy wszyscy

Miałem sen:

- kaczyński umarł.

Alleluja!

miałeś sen:

- wyleczyłem cię

Alleluja!

Alle luja z ciebie kawał!

Ludzie umierają, a taka banda k****now jak ten Fiutstowski, Tani Armani albo ten różowy czub ala burdelmama z Karpacza żyją i wciaz plują na noszenie masek i obostrzenia, a to ktorys z nich dla przykładu powinien byc tak dojechany.

Zluzuj majty czubie. Gdzie byłeś tumanie jak kazali nosić przylbice. Byłeś za. Chroniły cie tak? Po czym czuby ogłosiły że przylbica już nie, już morduje, trup się ściele. Teraz maski. Niedługo możesz obudzić się oszczany bo ogłoszą ze maseczki też nie. Gdzie byłeś burku jak zamknęli służbę zdrowia na 1.5 roku dla ludzi jak i diagnistyke. Chcesz pogadać o chorobach.? O moim ojcu który zmarł na serce bo leczyli go teleporadą bo czuby jak ty tłumacza tumanów z wawy? Ogarnij się czubie. Wyłącz tv

Jesteś biednym człowiekiem. Bardzo biednym. Co by się stało nie działo to zawsze kogoś będziesz chciał za to obwinić

Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary g****e,
Wnet i tak zginiemy w zupie

PiS.bolszewiku.Czekisto ty miewasz sny ? Przecież członek (prącie ) nie ma mózgu i nie powinieneś mieć snów.To co ci się śni to wytyczne twoich mocodawców z PO. To co im się zawsze śniło to nie sny tylko ich spełnianie przez niezawodnego Władimira ,kupla Tuska, który ze wszystkiego zwierzał się czerwonemu od krwi carowi. Wcześniej im się śniło, że Lech Kaczyński skończył życie. Władimir , niezawodny przyjaciel, później wyściskany i wycałowany dziobem przez Donalda zrealizował te marzenia senne. Wcześniej praktykował na innych prezydentach, którzy albo byli zastrzeleni, albo zestrzeleni. Ty cholerna antypolska gnido !!!

To był niesamowity człowiek, zaczynałem u niego trenować jak miałem 14 lat. Panie Boże przyjmij go do Swojego Królestwa (^) (^) (^)