![Zdjęcie: wikipedia](https://old.nj24.pl/sites/default/files/imagecache/szczegolowy_opis_zdj_glowne_220/article/main/22213/sylwia_bogacka.jpg)
Sylwia Bogacka uzyskała wynik 502,2 pkt i przegrała o 0,7 pkt z Chinką Siling Yi. Trzecia była także Chinka Dan Yu z wynikiem 501,5 pkt.
Sylwia Bogacka urodziła się 3 października 1981 roku w Jeleniej Górze. Jej rodzice do dzisiaj mieszkają w stolicy Karkonoszy. Bogaccy przez jakiś czas mieszkali m.in. w Piechowicach.
Sylwia swoją przygodę ze sportem zaczynała pod okiem ojca Zbygniewa Bogackiego w klubie Polonia Jelenia Góra. Później przeniosła się do Wrocławia, a następnie do Zielonej Góry. Obecnie jest zawodniczką Gwardii Zielona Góra. Ciekawostką jest, że jest to klub policyjny, a Sylwia na co dzień jest... żołnierzem w stopniu starszego szeregowego.
Medal jest tym cenniejszy, że w tym roku mija 18 lat odkąd 31-letnia jeleniogórzanka uprawia sport. Przed igrzyskami nawet żartowała, że mogłaby tę pełnoletniość uhonorować medalem w Londynie. Marzenie się ziściło. Szaleństwo trwa już w internecie, na jej profilu na facebooku są już dziesiątki gratulacji od znajomych z całej Polski i wciąż napływają kolejne.
Bogacka ma już srebro, a dzisiejsze strzelanie to była jej koronna konkurencja. Liczy na medal w konkurencji karabin sportowy – trzy postawy. Ta zostanie rozegrana w sobotę 4 sierpnia. Kciuki za Sylwię trzyma oczywiście trener kadry Andrzej Kijowski oraz rodzice Zbigniew i Grażyna.
Więcej o medalistce z Jeleniej Góry we wtorek w „Nowinach Jeleniogórskich”.
Komentarze (11)
Najszczersze gratulacje! Jelenia Góra wybitnymi kobietami stoi!
ładna Kobieta.Gratulacje!
Sylwia Bogacka....SMS Szklarska Poreba.......
Super. Brawo. Gratulacje.
BRAWO. JELENIA GÓRA GRATULUJE !!!!!!!!!!
DZIĘKUJEMY
Gratulacje Sylwia
'MIESZKAŁA KIEDYŚ W OBECNYM TERAZ PAŁACU PAKOSZÓW
oczywiście GRATULACJE !
Serdecznie gratuluję . Szkoda ,że inna jeleniogórzanka Maja nie będzie mogła poprawić poprawić osiągnięć medalowych polskiej reprezentacji.
Strzelnica w pałacu w Pakoszowie była umiejscowiona pomiędzy restauracją a kuchnią Pałacu